1. Новини Закарпаття
  2. >

Уперше в мозок людини вживили керуючий настроєм імплант

25.11.2017 23:16 Суспільство

Дві групи дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Массачусетського госпіталю вперше вживили у мозоклюдини імплант, який генерує електромагнітні хвилі і так впливає на настрій.

Дві групи дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Массачусетського госпіталю вперше вживили у мозоклюдини імплант, який генерує електромагнітні хвилі і так впливає на настрій.

Про свою розробку дослідники розповіли в журналі Nature, - повідомило "Дзеркало тижня".

Нейроимплант зі зворотним зв'язком став першим пристроєм такого типу, поміщеним у мозок живої людини. Апарат сканує електромагнітне поле мозку, аналізує його, виділяє характерні для різних фізіологічних станів патерни і генерує електромагнітні коливання таким чином, щоб результуюча власної електромагнітної активності мозку і імпланта створювала коливання з заданими характеристиками. Передбачається, що пристрій можна використовувати для терапії нервових розладів, таких як депресія і посттравматичний розлад.

На думку дослідників, імплант виявиться ефективніше попередніх подібних розробок, оскільки був спроектований спеціально для лікування психічних розладів. Замість того, щоб стимулювати мозок постійно, пристрій зі зворотним зв'язком буде генерувати власні коливання тільки тоді, коли це необхідно.

Дослідники з Каліфорнії використовували раніше встановлені під череп імпланти пацієнтів-епілептиків для попереднього збору та аналізу патернів мозкової активності. Виділивши патологічні патерни, вчені збираються навчитися коригувати їх.

Група з Массачусетського університету користується іншим підходом; вчені збираються створити базу даних патернів, характерних для поведінки, що в свою чергу характерного для різних розладів психіки – наприклад, неуважність чи брак емпатії. Вчені розповіли про позитивні результати експериментів, в яких точковий електромагнітнтй вплив дозволяв змусити людей, що відволікалися від завдання, знову зосередитися, а також поліпшити результати добровольців у завданнях на розпізнавання емоційних виразів обличчя; надалі нейробіологи збираються автоматизувати процеси розпізнавання таких патернів та їхнього коригування.

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Місце оповите легендами: величезні хвилі-вбивці не дають спокою вченим та мореплавцям
Читайте на ГК:"Така молода, а їй у могилу хочеться": відомо, чому 28-річна жінка хоче покінчити життя самогубством
Читайте на ГК:“Відрізав хлопцю колишньої статевий орган”: У Празі українця засудили до 18 років тюрми (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська