1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В мережі назвали 10 міфів про відпочинок на Закарпатті

23.11.2017 17:20 Суспільство

Про відпочинок на Закарпатті говорять багато, але дуже часто це не відповідає дійсності.

Про відпочинок на Закарпатті говорять багато, але дуже часто це не відповідає дійсності.

Портал "Турінформ Закарпаття" узагальнив найбільш суперечливу інформацію щодо міфів про відпочинок на Закарпатті, пише Depo.Закарпаття.

1. Дорого відпочивати та поганий сервіс.

Це говорять ті, хто ніколи не дивився на ціни. Відпочинок на Закарпатті набагато дешевший, ніж у Львові, Одесі чи Києві. Проживання на одну особу на день складає від 200 до 600 грн, звісно, що є пропозиції дорожчі - у готелях вищого класу, чи дешевші - у хостелах і турбазах. Що стосується харчування, то бізнес-ланч тут коштує від 35 грн з особи, повноцінний обід від 50 грн, а вечеря від 70 грн з особи. Ті, хто був на Закарпатті, це підтвердять.

Щодо сервісу, то він не є гіршим, ніж у інших областях України. А у більшості об’єктів рівень значно вищий, оскільки вони працюють у всі сезони та не економлять на працівниках. Відпочинок на Закарпатті – це цілорічний період. 

2. Незрозуміла мова жителів Закарпаття.

Не секрет, що багато сіл Закарпаття мають свій діалект. Українці, туристи з інших країн, що відвідують край, часто прислухаються до мови, щоб зрозуміти жителів краю. Але тут нема нічого дивного, це традиційні діалекти для жителів сільських територій. Жителі сотень сіл Закарпаття та міст спілкуються вільно угорською мовою. А жителі окремих сіл Тячівського району ще й румунською.

Дуже багато жителів краю говорять російською мовою. Є спілкування навіть італійською мовою. В окремих селах традиційною ще є й німецька, словацька мова спілкування. 

Усі знаходять порозуміння та спільну мову. Усе це робить життя закарпатців цікавим, а багатомовність дозволяє легко знаходити спільну мову з чехами, словаками, сербами, хорватами, поляками та іншими національностями.

3. Кожне село має свій рецепт бограча-гуляша. Та тут не їдять ікру.

Так, саме бограча-гуляша, а не просто бограча (бо у перекладі з угорської бограч означає казанок). Що стосується факту, що у кожному селі свій рецепт, то це не правда. Хоча й справді є багато різних рецептів бограча. Річ у тім, що не для усіх районів Закарпаття бограч-гуляш є традиційною стравою. Жителі гірських районів Закарпаття мають свою страву №1. До прикладу, для когось це підбивана квасоля, чи навіть той же бульйон.

А ще закарпатці не їдять червону та чорну ікру. Так, це правда. І це пов’язано не з її ціною. Просто її тут ніколи не було, то ж вона мало кого цікавить. 

4. Гроші Закарпаття: гривні, форинти, євро, фунти, долари, крони, рублі.

Так. І це нормально. Адже Закарпаття - це транскордонний регіон, де у містах на кожному кроці працюють обмінні пункти валюти. А у кожній п’ятій родині жителів Закарпаття хтось перебуває на заробітках та передає додому гроші. Але звісно, що всюди приймають і гривні.

5. Важко доїхати.

Багато хто говорить, що нема, як доїхати в Закарпаття. Це не правда, поїзди з напрямку Київ – Львів приїздять з самого ранку. У популярні міста Воловець, Свалява, Мукачево можна доїхати до 8 години, а далі туристи можуть планувати свою подорож Закарпаттям. Працює аеропорт. Жителі та гості краю активно користуються послугами аеропортів міст Будапешт, Кошице, Львів для польотів по цілому світу.

Ресурс BlaBlaCar пропонує сотні пропозицій в тиждень, щоб доїхати до Закарпаття, як з Європи, так і у напрямку Львів – Київ.

6. У горах нема де плавати.

Теж не правда. Окрім рік та гірських озер, ще є басейни у готелях Закарпаття, на території майже кожного району області. Відстані між якими не такі вже далекі, головне бажання. А про термальні та водні комплекси Косино, Берегово, Мукачево, околиці Ужгорода, Виноградово, Велятино нема й мови.

7. Однотипні стандартні екскурсії. Що цікавого в Закарпатті?

Це не правда. Тут все залежить від зацікавлення туристів, їхнього бажанні дізнатись щось цікаве та унікальне, а не обрати стандартну програму. Більшість скарг на екскурсійні програми відносяться до тих екскурсоводів, що приїжджають з-поза меж Закарпаття та тих, хто є не рекомендованим екскурсоводом.

А в цілому, кожні 5 км у будь-який напрям руху, не залежно від виду пересування, є щось цікаве, оригінальне, унікальне.

8. Відносини між людьми важливіші за гроші.

Так. Це правда. Дуже часто корінні жителі краю готові піти на зустріч гостям. Це їх гостинність. Гостей Закарпаття дуже часто можуть просто пригостити вином чи палинькою, на знак поваги. Можуть дати більше, ніж гість попросив. Старші люди кажуть, що завжди слід залишатись людиною, та є речі, які за гроші не купиш. Багато хто цим зловживає і використовує жителів краю. 

9. Яке головне місто Закарпаття.

Багато хто сперечається, яке місто Закарпаття найголовніше: Ужгород, Мукачево, Хуст. Додати можна й смт. Ясіня, Виноградів, Берегово. Адже у різні історичні часи, кожне з них на певний час мало політичну вагу та вплив. 

Адміністративний центр Закарпаття – Ужгород, політичний-логістичний - Мукачево.

10. Нема чим зайнятись?

Хтось каже, що у Закарпатті нема чим зайнятись. Це не правда, адже існує багато варіантів вибору. Деякі з них:

Займіться власним здоров’ям: Закарпаття пропонує чудові послуги лікування та оздоровлення. А гарячі термальні джерела (окрім лікування хвороб опорно-рухомого апарату, серцево-судинних хвороб), ще й чудово знімають втому та стрес.

Насолоджуйтесь красою природи. В області розвинутий еко-туризм. Подорожі національними парками, до гірських озер, водоспадів. Багато хто відвідує Закарпаття саме через це.

Нагадаємо, закарпатка розповіла, як жила і працювала на Мальдівах.

Читайте на ГК:Знайомство, пістолет, постріли та удушення: романтична зустріч закінчилася вбивством (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:“Таксі” за 11000 зелених: деталі гучного затримання на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Вправлялись на влучність: закарпатець влаштував стрілянину  біля садочка (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська