1. Новини Закарпаття
  2. >

Жити в Європі: закарпатка розповіла, чи можливо "на Словаках" втриматися від віденської кави

14.11.2017 19:00 Суспільство

Безвізовий режим, дешеві авіквитки на Wizz Air, каучсерфінг - це те, що спонукає до подорожей.

Безвізовий режим, дешеві авіквитки на Wizz Air, каучсерфінг - це те, що спонукає до подорожей.

Кореспондент Depo.Закарпаття продовжує гризти "закордонну" науку в університеті Братислави, щоб стати магістром. Паралельно з цим опановує "азбуку" студентського життя за кордоном.

Мало хто не любить подорожувати. Сьогодні в цьому питанні найбільш активно розбирається молодь, для яких створено чимало сприятливих для цього умов. Безвізовий режим, дешеві авіквитки на Wizz Air, каучсерфінг та ще багато цікавих, інколи навіть незрозумілих одразу послуг. Проте, як воно подорожувати країнами Євросоюзу, хочеться розповісти із власних спостережень й досвіду.

Словаччина - держава на сході центральної Європи, яка межує з пятьма країнами. На північному заході з Чехією, на півночі з — Польщею, на сході — з Україною, на півдні — з Угорщиною, а на заході — з Австрією. Виникає логічне припущення, що в цій країні лише те й роблять, що подорожують. З власних спостережень можу сказати, що більше ні, аніж так, хоча стверджувати однозначно не беруся. Зазвичай знайомі часто кажуть: "Та у вас в Братиславі взагалі "лафа", на каву можна і в Австрію з'їздити". Мені здавалося так само, допоки не "скуштувала" студентського життя.

По-перше, досить важко вирватися в поїздку за кордон, коли ти "новоспечений" студент. Потрібно "подружитися" з іншою мовою, культурою і, звісно ж, системою навчання. поспішати не варто, головне – все правильно розрахувати, аби встигнути, власне, з головним - навчанням в університеті, - щоб, подорожуючи, можна було розслабитися на повну. По-друге, подорожувати Словаччиною можна не тільки з насолодою, а ще й без гаманця. Ну, майже без гаманця. Для студентів квитки на поїзд безкоштовні, все, про що потрібно подбати – це їжа і місця, які хочеться відвідати. Здебільшого платити нічого не доводиться, адже природа – це одна з найбільших історичних пам'яток Словаччини. Усе, що потрібно, аби її побачити – це бажання.

По-третє, словаки обожнюють свій край за його природу. Цей факт дав мені зрозуміти, що незважаючи на велику кількість країн по-сусідству, Словаччина – це той край, який має, чим здивувати. Чого лише варті засніжені Татри.

Отже, попри зайнятість і навантаження з навчанням, подорожувати можливо й необхідно. Я і справді можу з'їздити на каву до Польщі, Чехії чи Угорщини. Проте, (а це звучить дуже класно) в Австрію таки зручніше, швидше і дешевше. Поїздка до Відня в обидві сторони, тривалістю в годину та ще й у зручному автобусі з wi-fi обійдеться не більше, ніж 10 євро. А якщо наперед запланувати поїздку й замовити квитки, придбати їх можна за 2 євро в обидві сторони!

До Братислави я приїхала на тиждень раніше, аби, скажімо, акліматизуватися й звикнути до того, що на мене чекає. Побачивши ціни на квитки до Відня, я й не встигла отямитися, як вже прогулювалася парками цього захоплюючого міста.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська