1. Новини Закарпаття
  2. >

Китайська космічна станція втратила контроль і падає на Землю, — ЗМІ

16.10.2017 23:25 Суспільство

Китайська космічна станція Tiangong-1 падає на Землю після втрати контролю, швидкість падіння зростає. При зіткненні з поверхнею Землі уламки можуть завдати серйозної шкоди.

Китайська космічна станція Tiangong-1 падає на Землю після втрати контролю, швидкість падіння зростає. При зіткненні з поверхнею Землі уламки можуть завдати серйозної шкоди.

Експерти прогнозують, що модуль вагою 8,5 тонн упаде на Землю протягом кількох місяців, - повідомили на сайті "Громадське.ua" з покликанням на The Guardian.

Зокрема, астофізик із Гарвардського університету Джонатан Макдауелл зазначив, що орбіта станції відхилилася, і це прискорило швидкість падіння.

Тепер, коли перигей (найближча до Землі точка орбіти штучного супутника — ред.) нижче 300 кілометрів, модуль перебуває в щільнішій атмосфері, й швидкість падіння станції підвищується», — каже він.

Очікується, що більша частина космічного модуля згорить в атмосфері, але Макдауелл уважає, що деякі частини станції, вагою до 100 кілограмів, імовірно досягнуть поверхні Землі. При зіткненні уламки можуть завдати серйозної шкоди.

За його словами, зіткнення із Землею може статися наприкінці 2017 року або на початку 2018-го. Куди саме можуть впасти уламки, наразі невідомо, позаяк «навіть незначні погодні зміни можуть скерувати їх з одного континенту на інший».

Китайське космічне агентство втратило контроль над космічним об’єктом на початку 2016 року. Проте воно слідкує за ситуацією та обіцяє попередити в разі виникнення будь-яких потенційних загроз зіткнення.

Tiangong-1 («Небесний палац-1») — перша китайська космічна станція, яку запустили у вересні 2011 року.

Також читайте: учені зробили першу телепортацію в космос.

Читайте на ГК:У Німеччині відповіли, що буде зі статусом біженців для українців без закордонних паспортів
Читайте на ГК:Стійкі до антибіотиків та лікування: бактерії на МКС мутували в щось, чого раніше не бачили на Землі
Читайте на ГК:Апокаліптичні кадри стали реальністю: міста стали помаранчевими від пилу із Сахари (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська