1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді показали майбутній пам'ятник Голодомору 1932-1933 років / ФОТОФАКТ

10.10.2017 16:53 Суспільство

Відбулося підбиття підсумків відкритого конкурсу на найкращий ескізний проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, який плановано встановити на головній площі Закарпаття - пл.Народній.

Відбулося підбиття підсумків відкритого конкурсу на найкращий ескізний проект пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років, який плановано встановити на головній площі Закарпаття - пл.Народній.

Конкурс уже тривав із 3 квітня до 30 червня цього року, проте під час оцінювання робіт фаховим журі переможця не було обрано. Відтак, 8 липня конкурс оголосили повторно.

Цього разу у визначені терміни та відповідно до умов, оприлюднених в офіційних ЗМІ, свої ескізні проекти управлінню культури облдержадміністрації надали 7 авторів – із Ужгорода, Мукачева, Хуста, Львова та Києва. Впродовж тижня їхні роботи були представлені на огляд громадськості в атріумі, нині ж – ескізні проекти оцінювали фахівці.

Шляхом таємного голосування були визначені найкращі проекти, й лише після цього – відкриті конверти з інформацією про авторів. Тож переможцями стали:
- ІІІ-є місце – Ілля Липка (м.Львів);
- ІІ-е місце – авторський колектив: скульптор Василь Заляско, архітектор Мар’яна Попович і дизайнер Юрій Чалий (м.Львів);
- І-е місце – авторський колектив: скульптор Ігор Гречаник та архітектор Людмила Гречаник (м.Київ).

За третій і другий результати автори будуть відзначені заохочувальними преміями в розмірі 6 тис. грн. і 10 тис. грн. відповідно, а з автором найкращого ескізного проекту укладуть угоду про встановлення пам'ятника, повідомило Управління культури Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, біля будівлі прокуратури Закарпаття відбувся пікет.

Читайте на ГК:Парк-готель «Брістоль» зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Читайте на ГК:Летальний наслідок від грипу: в Україні померла 9-річна дитина
Читайте на ГК:На Закарпатті водій намагався дати хабаря поліцейським: що було далі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська