1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені назвали найкращий спосіб повідомити погану новину

08.10.2017 11:48 Суспільство

Люди, яким випадає почути погану новину, найбільше цінують у повідомленні про неї ясність і прямоту.

Люди, яким випадає почути погану новину, найбільше цінують у повідомленні про неї ясність і прямоту.

Люди вважають за краще, щоб їм повідомляли погані новини прямо і відверто, з'ясували вчені зі США, повідомляється на сайті університету Бригама Янга в Юті. Дослідження провели Алан Меннинг з університету Бригама Янга і Николь Амар з університету Південної Алабами, інформував Кореспондент.

Вони "повідомляли" 145 учасникам експерименту різні погані новини, вдаючись при цьому до різних формулювань. Потім вони просили піддослідних оцінити, наскільки кожне повідомлення було ясним, тактовним, прямим, чесним, конкретним і доречним, а також сказати, яка з цих характеристик була для них найважливішою. 

З'ясувалося, що люди, яким доводиться почути погану новину, найбільше цінують в повідомленні про неї ясність і прямоту. Якщо повідомлення стосувалося фізичних фактів - наприклад, "ви вмираєте", - піддослідні воліли, щоб їм говорили про це прямо і без спроби якось пом'якшити ситуацію.

"Коли у вас рак, то ви швидше віддасте перевагу, щоб лікар сказав би про це відразу, а не ходив би по колу та довкола", - пояснив Меннинг. 

Коли ж неприємне повідомлення стосувалося соціальних взмаємин, наприклад "Нам варто розстатися" чи "Ви звільнені", то люди сприймали його краще після мінімальної підготовки з боку співрозмовника. "Відразу говорити "Нам варто розстатися", мабуть, надто різко, перед цим краще вимовити фразу на кшталт "Нам треба поговорити", щоб людина встигла усвідомити, що на неї чекають погані новини", - зазначив Меннинг.

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська