1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові вшанували пам’ять 13 страчених генералів – учасників визвольної боротьби угорців у 1848-1849 роках / ФОТО

08.10.2017 10:45 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Вінки і квіти поклали до підніжжя барельєфу барона Жігмонда Перені, котрий теж брав участь у повстанні тих років.

Нагадаємо, що Жігмонд Перені народився у тодішньому присілку Берегова Ардов (Чопівка), що зараз входить до складу міста. При в’їзді до нього з боку Мукачева знаходиться колишній маєток барона, де зараз триває реконструкція будівлі. До речі, у Виноградові теж є палац Жігмонда Перені, біля якого також відбулось вшанування пам’яті героїв визвольної боротьби угорців 1848-1949 років. Разом з іншими лідерами повстання барон підписав Звернення до народу із закликом до боротьби проти  австрійського гніту, за що був повішений 29 жовтня 1849 року в Будапешті.

У Берегові учасників дійства вітали голова міського осередку КМКС Іштван Д.Молнар та заступник мера угорського міста Готвон Андраш Сінеї – нащадок одного із страчених генералів Кароля Кнейзіха.

Каталін Гомокі-Леврінцне продекламувала вірш відомого закарпатського  публіциста, колишнього головного редактора газети “Карпаті Ігоз Со” Ласло Балли “Моя батьківщина”. Про події тих років, визвольну боротьбу угорського народу за свою свободу згадав голова Берегівських районних ради та КМКС Йосип Шін.

Учасників зібрання вітав також консул Консульства Угорщини в Берегові доктор Петер Гусар.

Священик місцевої реформатської церкви Антал Балаж благословив усіх присутніх і побажав миру, взаєморозуміння, благодаті.

Вшанування страчених повстанців відбулось і в ліцеї Закарпатського угорського інституту. Про історію визвольної боротьби угорців, її героїв розповіла викладач закладу, голова громадської організації “Про культура Субкарпатіка” Крістіна Кудлотяк. Згадала вона й про нинішню політичну ситуацію на Закарпатті, коли місцеві угорці обурені прийнятим нещодавно законом “Про освіту”, який, на їх погляд, звужує права представникам нацменшин на навчання рідною мовою.

Студенти ліцею відтворили на сцені єдність повстанців у боротьбі за свободу, поіменно назвали 13 страчених офіцерів вищого чину, серед яких були угорці, німці, серби, хорвати.

Нагадаємо, Москаль пообіцяв послам Вишеградської четвірки вирішити мовне питання .

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська