1. Новини Закарпаття
  2. >

Оприлюднено імена найвідоміших жінок Закарпаття / ФОТО

21.09.2017 23:40 Суспільство

Чимало представниць прекрасної статі, які пов’язані із Закарпаттям, є відомими на весь світ.

Чимало представниць прекрасної статі, які пов’язані із Закарпаттям, є відомими на весь світ.

Про це йдеться на сайті Khustnews.

Королева Ержебет

Третя дружина угорського короля Карла Роберта часто відвідувала Мукачево. Їй подобалося місто, подобалася каплиця, де вона часто молилася. Тому, в 1376 рці, дала місту грамоту, тим самим затвердивши його привілейований статус. Вона потрапила в Книгу рекордів Гіннеса як жінка, яка здійснила найбільшу кількість вбивств (650 за 25 років).

 

Крістіна Чакі

40-річна графиня вийшла заміж за Міклоша Берчені, який в свої 22 залишився вдівцем із трьома дітьми. Їм вдалося зробити з похмурого тоді Ужгородського замку місце, що нагадує справжні західноєвропейські замки. Сім’я жила в часи поразки в національно-визвольній війні, після якої Берчені вибрав долю вигнанця і подався до Туреччини. Крістіна Чакі вирушила разом з ним.

 Ольга Корятович

Дружина князя Корятовича дбала не тільки про Мукачево, а й про оточуючі землі. За часів їх князівства містечко почало розвиватися, а замок був укріплений. Навколо Мукачева з’явилися захисні вали, а на горі побудували монастир.

Жужанна Лорантфі

Після смерті чоловіка, дружина князя Трансильванії знову взялася перебудовувати Мукачівський замок. Саме в той час з’явилися знайомі високі вежі і бастіони. А ще – напис, від якого сьогодні залишилося всього два рядки: "Якщо військове мистецтво, природа і Бог глибоко мене поважають, не страшні гармати, а за сприятливого розташування зірок – століттями стоятиму".

 Софія Баторі

До цих пір існують легенди про її «вампірські» нахили. Те, що вона пила кров свої підданих і родичів ніхто не заперечує. Після смерті чоловіка вона перекреслила всю його діяльність своєю політикою, а після смерті сина позбавила онуків майна тільки тому, що ненавиділа невістку.

 Ілона Зріні

Мало не найвидатніша жінка Закарпаття, єдина жінка в історії, яка отримала нагороду від турецького султана. Зріні керувала обороною замку майже три роки і погодилася на переговори тільки тоді, коли переконалася, що іншого виходу немає. Після цього вона поїхала в Туреччину до свого другого чоловіка, котрий знаходився у вигнанні. Син Ілони Зріні, Ференц II Ракоці, згодом очолив визвольну війну проти австрійців.

Читайте також: У селі на Закарпатті жінка зарізала ножем чоловіка / ФОТО.

На Виноградівщині жінка винесла з магазину алкоголю на 4 тисячі гривень.

Читайте на ГК:Це більше, ніж традиція: як пофарбувати яйця на Великдень без хімічних барвників
Читайте на ГК:"Тероризують одну із вулиць": на Закарпатті забили на сполох (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті чатує небезпечна хвороба серед дітей: що важливо знати батькам

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська