1. Новини Закарпаття
  2. >

Вступ України до НАТО підтримують 58% європейців - опитування

17.09.2017 13:45 Суспільство

Вступ України до Європейського Союзу підтримують 48% опитаних.

Вступ України до Європейського Союзу підтримують 48% опитаних.

Вступ України до НАТО підтримують 58% європейців, ще майже половина - 48% - висловились за вступ України до Європейського Союзу. Про це свідчать результати соціологічного дослідження Kantar Public, оприлюдненому на сайті Ялтинської європейської стратегії. 

В ході дослідження опитали громадян семи країн Євросоюзу - Німеччини, Франції, Італії, Литви, Великобританії, Польщі та Нідерландів - за репрезентативною для кожної з країн соціологічною вибіркою (понад 1000 осіб на країну). 

"Більшість опитаних європейців - 58% - підтримують вступ України до НАТО, в той час, як її вступ до Євросоюзу - всього 48%. 12 років тому, під час першого з аналогічних опитувань, картина була іншою: за те, щоб Україна стала членом ЄС, виступала більшість - 55% - опитаних європейців", - сказано у повідомленні.

Сьогодні найбільшу підтримку ідеї вступу України в ЄС отримала в Литві і Польщі (68% і 67% відповідно), найменшу - в Нідерландах (27%). Рівень підтримки у Франції, Німеччині та Великобританії - менше половини опитаних. 

Соціологи пояснили, що ті, хто виступає проти вступу України до ЄС, аргументують це різними причинами. Третина опитаних вважає, що ЄС на даному етапі свого розвитку не може дозволити собі подальше розширення. І стільки ж (31%) вважають, що прийняття України спровокує економічні проблеми в Євросоюзі. 

40% тих, хто підтримує вступ України, вважають головним аргументом те, що Україна є частиною Європи. А 34% прихильників вступу підкреслюють, що цей крок допоможе посилити демократію в Україні. 

"Навіть у Франції і Нідерландах за це виступає 49%, в інших країнах рівень підтримки більший. У Литві та Польщі він сягає 72% і 76% відповідно. Ці дві країни колишнього «комуністичного табору» забезпечують найбільш сильну підтримку вступу України до НАТО", - зазначають автори дослідження. 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська