1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Як пережити початок навчального року: поради батькам та учням

783

Невідомо, кому складніше доводиться - школярам або їх батькам.

Як пережити початок навчального року: поради батькам та учням

Але у батьків більше можливостей зробити вересень приємним для всіх місяцем, повідомив портал Лайфхакер.

1. Заспокойтеся, все в порядку

Для дитини у віці від 7 до 18 років ходити в школу - нормальний стан. Це канікули - нештатна ситуація, а школа - звичайне положення справ. Так що не демонізуйте навчальний рік і його початок.

У школі на лінійці, а потім в класах дітям раз двадцять скажуть, що розпочався навчальний рік і що ось тепер-то вони повинні вчитися, старатися, працювати і домагатися небувалих результатів. Вже до п'ятого повтору від таких промов зводить зуби і з'являється бажання викинути зошити. Так не повторюйте ці напуття хоча б вдома. Чи не нагнітайте істерію, особливо перед випускниками, їм і так тошно.

Школа - це зовсім не страшно.

2. Влаштуйте прекрасний ранок

Це найскладніше. В теорії треба готуватися до ранніх підйомів ще в серпні, але хто насправді так робить? Будильник в оту рань, напевно, саме екстремальне навантаження в перші пару тижнів, поки діти не завалені завданнями.

Подумайте, що потрібно зробити вранці саме вам, щоб важка робота з підйому дитини не зіпсувала весь день.
Вранці має бути хоч щось хороше: смачний сніданок, приємний будильник або улюблена музика, усміхнені батьки і готова з вечора сумка.

3. Відпочивайте

Відмінна звичка - після навчання і роботи обов'язково відпочити, перш ніж займатися рутиною. Найкраще відпочивати на прогулянках з дитиною, щоб компенсувати кілька годин сумарного сидіння за партою.

А якщо школяр захотів після уроків поспати вдень, то не заважайте, навіть якщо школяр - це випускник і йому потрібно до репетитора. Виспиться і поїде.

4. Запитайте, як звуть нових вчителів

Краще звернутися до класного керівника. Нехай розповість, які нові предмети чекають дитину і з якими вчителями доведеться працювати. Візьміть контакти класного керівника, якщо у вас їх досі немає. Краще не телефонувати з будь-якого приводу, а писати повідомлення або відправляти листи, щоб дати можливість викладачеві відповісти в зручний час, а дзвінки залишити для екстрених випадків.

5. Не беріть важливих проектів на роботі

Здавалося б, а ваша робота тут при чому? При тому, що на початку навчального року дитина може захворіти. Тут позначається і підвищене навантаження, і той факт, що в школі, де постійно повно дітей, простіше зустрітися з яким-небудь вірусом і принести його додому, заразивши всю сім'ю.

Так що врахуйте, що ймовірність лікарняного помітно підвищується.

6. Згадайте, як самі ходили в школу

Може, ви бігли до школи, щоб отримати чергову п'ятірку або поганяти м'яч. Може, ви ледве пленталися, тому що знову цей задирака з першої парти спробує відібрати щоденник. Може, вам було все одно - школа так школа. Згадайте, як ви ходили в школу, щоб допомогти дитині адаптуватися.

Але врахуйте, що у вашої дитини все може бути по-іншому. Тому не проектуйте свої очікування і спогади на дітей, краще задавайте більше питань про те, як пройшов день.

7. Не давайте нових навантажень

Записуватися в усі секції та гуртки не треба. Без того вражень на початку вересня забагато.

Спочатку діти звикають до того, що треба йти в школу, потім до того, що треба ще й робити домашні завдання. А вже потім зможуть звикнути до нових видів діяльності.
Так що секції - у другій половині вересня.

8. Не звільняйте дитину від обов'язків

Є спокуса трохи допомогти школяреві і дозволити не гуляти з собакою чи не мити посуд після вечері. Але краще від побутових завдань нікого не звільняти. Адже якщо школа - це звичайна справа, то нічого в ній страшного немає.

9. Вимкніть оповіщення в батьківському чаті

Батьківські групи в месенджерах - сувора реальність. Вони допомагають швидко поширити інформацію або навіть домовитися про збори, але куди частіше це джерело спаму і невиразних бесід невідомо про що. Вимикайте повідомлення, потім подивіться (або не подивитеся). Заощадите масу нервів.

10. Перевірте, чим годують у їдальні

Щоб потім не обурюватися, коли голодна дитина буде бігати за сухарями в сусідній кіоск.

Для навчання дуже важливо добре харчуватися. Якщо в їдальні все в порядку, то ви зможете скласти відмінний шкільний раціон. Якщо ж дітей годують так собі, то ви компенсуєте це домашнім харчуванням.

11. Не збирайте за дитину його портфель

Нехай спокійно забуває ручки, зошити і підручники, звикаючи до розкладу. Все одно в перший тиждень заняття проводяться розслаблено, домашніх завдань мало, а зошити чисті - нічого страшного, якщо зошит з біології по неуважності перетвориться в зошит з географії.

Зате дитина згадає, що повинен сам стежити за своїми речами, а ви дасте йому право розпоряджатися своєю сумкою і покажете, що довіряєте йому важливу справу - збори в школу.

12. Відкладіть трохи грошей на непередбачені шкільні потреби

Непередбачені потреби - це не побори, які є незаконними, а несподівані витрати. Наприклад, раптом виявиться, що потрібно докупити якісь підручники або канцелярію. Або що весь клас збирається негайно виїжджати на екскурсію. Або що спортивний костюм, який ви купили місяць тому, став категорично малий - для дітей це нормально.

13. Встановіть на смартфон дитині корисні додатки

Встановіть ті, які сподобаються дитині. Якраз за перший тиждень навчання діти розберуться з можливостями додатків.

Нагадаємо, закарпатські школярі зробили "кавер" на кліп популярного російського гурту.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber