1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені розкрили таємницю "кривавих дощів" і червоних припливів в океанах

26.07.2017 22:03 Суспільство Лайт

Розгадано загадку токсичних червоних водоростей, що викликають "криваві" дощі та червоні припливи, стрімко поширюються по морях і океанах.

Розгадано загадку токсичних червоних водоростей, що викликають

Виявилося, що ці водорості всеїдні.

Про це заявляють російські вчені, що опублікували статтю в журналі Estuarine, Coastal and Shelf Science, передає strana.ua.

"Виявилося, що дінофлагелляти Prorocentrum minimum можуть харчуватися як неорганічними сполуками - азотом, розчиненим у воді, - так і органічними речовинами, в тому числі сечовиною, популярним добривом. Якщо у воді недостатньо неорганічних сполук, то цей вид переключається на сечовину. Тому немає таких умов, в яких йому було б некомфортно ", - розповідає Сергій Скарлато з Інституту цитології РАН в Санкт-Петербурзі, чиї слова наводить прес-служба Російського наукового фонду.

В останні роки жителі Іспанії, Карибської затоки і деяких інших регіонів зіткнулися з незвичайними феноменами - "кривавими дощами" і червоними припливами, які багато релігійні люди порахували ознакою швидкого кінця світу. Звичайно, нічого надприродного в них немає - ці аномалії виникли в результаті бурхливого розмноження і цвітіння бурих водоростей.

"Червоні припливи" вкрай небезпечні для інших видів мікробів, а також риб і птахів, оскільки утворюють їх мікроорганізми виділяють бреветоксін (нервово-паралітична отрута) та інші небезпечні речовини. Як недавно з'ясували вчені, це відбувається, коли планктону не вистачає певних мікроелементів, - таким чином він виробляє своєрідне "хімічна зброя" для знищення конкурентів і масового вбивства потенційних джерел необхідних речовин.

Скарлато і його колеги розкрили секрет "життєвого успіху" подібних мікроорганізмів, спостерігаючи за зростанням водоростей виду Prorocentrum minimum, недавно заселили Балтійське море і повністю витіснили ті види планктону, які раніше мешкали в його водах. Великі колонії цих мікробів часто утворюють плями біля берегів Росії і країн Балтії, погрожуючи популяціям риб та здоров'ю людей.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, Земля перетворюється на «пластикову планету», - вчені.

Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Місце оповите легендами: величезні хвилі-вбивці не дають спокою вченим та мореплавцям
Читайте на ГК:"Така молода, а їй у могилу хочеться": відомо, чому 28-річна жінка хоче покінчити життя самогубством
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська