1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Активісти Хустщини вимагають скасування «зеленого тарифу» для гідроелектростанцій / ВІДЕО

21:29, 15 Липня 0 Суспільство uliytest

Резолюцію з відповідним змістом було прийнято на сьогоднішньому мітингу-протесті проти будівництва МГЕСів на Ріці.

Сьогодні на центральній площі закарпатського Хуста відбувся мітинг-протест за участі громадян міста Хуст і сіл району, що розташовані в руслі Ріки та громади яких зачіпає питання забудови річки каскадом малих гідроелектростанцій та руслової гідроелектростанції.

Зокрема на мітингу було зачитано та одноголосно прийнято резолюцію з вимогами скасувати ряд розпоряджень виданих Хустською РДА стосовно розробки детального плану для будівництва гідроелектростанцій за межами населених пунктів Горінчево, Кошельово та Липча, запровадити мораторій на проектування до введення в дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» (грудень 2017 року), а також з вимогою скасування «зеленого тарифу» для гідроенергетики. Документ адресований вищому керівництву країна та Закарпаття. До закінчення мітингу свої підписи під цією резолюцією поставили більше тисячі містян та жителів району.

На мирному зібранні був присутній голова Хустської районної ради, який зі свого боку готовий підтримати вимоги громад району. Відомо, що депутатський корпус може зібратися на сесію вже наступного тижня, чи буде внесено до порядку денного питання проблеми побудови МГЕСів на Ріці – поки що не відомо.

Відомо, що карпатська Ріка є об’єктом Смарагдової мережі України і відповідно будівництво будь-яких гідроелектростанцій на ній заборонено.

Нагадаємо, 10 липня у двох селах Хустщини відбулися громадські слухання щодо обговорення забудови русла гірської річки системою каскадних гідроелектростанції, куди щоб підтримати селян та висловити позиції незалежних експертів приїхали фахівці з Києва, Львова та Ужгорода.

 

Читайте на ГК:Із закарпатців стягнуть заподіяну шкоду за самовільну рубку лісу
Читайте на ГК:На Хустщині в ДТП загинув 16-річний мотоцикліст, пасажир у реанімації / ФОТО
Читайте на ГК:На вихідні на Хустщині сталися дві серйозні пожежі
Стрічка
Система Orphus