1. Новини Закарпаття
  2. >

Посли ЄС погодили домовленості щодо торговельних преференцій для України

28.06.2017 21:52 Суспільство

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, в якості доповнення до Угоди щодо поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Комітет постійних представників країн-членів ЄС погодив попередні домовленості, досягнуті в рамках міжінституційних переговорів з Радою ЄС та Європейською комісією з приводу торговельних преференцій для України.

Про це власного кореспондента УНІАН повідомили у середу в Брюсселі по завершенню засідання Комітету. 

Як відомо, раніше компромісний варіант преференцій був підтриманий 20 червня Комітетом Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі. 

Тепер це рішення має бути затверджено Європейським парламентом на пленарному засіданні у липні та Радою ЄС. 

Як повідомлялося раніше 14 червня в результаті міжінституційних переговорів сторони досягли компромісу, у відповідності до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу та мед будуть збільшені, але не у тому обсязі, як раніше це пропонувалося Європейською комісією, сечовину з пропозицій виключено. 

Зокрема, встановлені наступні річні квоти: для меду – 2,5 тис. тонн, томатів оброблених – 3 тис. тонн, пшениці – 65 тис. тонн, кукурудзи – 625 тис. тонн, ячміня – 325 тис. тонн. 

Як відомо, наприкінці вересня минулого року Єврокомісія запропонувала підвищити квоти на експорт низки українських товарів. Зокрема, на кукурудзу - на 650 тис. тонн, пшеницю - на 100 тис. тонн, ячмінь - на 350 тис. тонн, крупу й оброблене зерно - на 7,8 тис. тонн, овес - на 4 тис. тонн, мед - на 3 тис. тонн, виноградний сік - на 500 тонн, оброблені томати - на 5 тис. тонн. 

За даними Міністерства аграрної політики і продовольства Тараса Кутового, економічний ефект від ухвалення Європарламентом рішення про збільшення річних квот на безмитне ввезення української сільгосппродукції до ЄС становитиме близько 196,95 млн дол. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська