1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ужгородський фахівець розповів як працює вірус «Petya.A» і як з ним боротись

27.06.2017 21:14 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Фахівець з ремонту комп'ютерів Олександр Хазитарханов розповів «Голосу Карпат» як насправді працює вірус і як вражає всі системи комп'ютера.

Фахівець з ремонту комп'ютерів Олександр Хазитарханов розповів «Голосу Карпат» як насправді працює вірус і як вражає всі системи комп'ютера.

Як розповів Олександр Хазитарханов, вірус інфікує комп'ютер і видає повідомлення про те, що його потрібно перезавантажити. Він сам ініціює перезавантаження, дає системний збій для перезавантаження. Після цього відбувається сканування диска, під час чого вірус насправді шифрує всі дані на вашому ПК.

«Зустрічав що шифрує без перевірки, прямо під час роботи. Після чого відбувається ще одне перезавантаження і вилазить вже знайоме вам повідомлення про те що комп'ютер заблокований і зашифрований. Якщо хочете розшифрувати дані потрібно передати гроші терористам в вигляді криптовалюти - біткоіни в еквіваленті 300 доларів», - сказав фахівець.

 Як повідомив майстер, вся складність полягає в тому, що складність коду шифрування дуже велика і щоб розшифрувати його потрібні дуже потужні комп'ютери і багато часу.

Проте, Олександр має власні ідеї як побороти цей вірус.

 Є такі як майнер біткоіни – ті хто своїми комп'ютерами розшифровує криптовалюту, по суті роблять те, що і потрібно але для добування біткоінів. Якщо запустити велику кількість майнерів, то це буде вигідно всім», - сказав він.  

Проте, зробити це в Україні не дуже реально. «Є німецька команда, яка написала програму для дешифрування даних. Обчислювальні можливості потрібні шалені. Можна попросити пул майнерів, щоб вони не біткоіни майнили, а ваші дані», - зазначив Олександр.

Щоб уберегтись від вірусу він радить не переходити по сумнівних посиланнях і користуватись ліцензованими антивірусами.

«Будьте уважні! Читайте перед тим, як натискати на кнопки. Пам'ятайте що листи можуть приходити різні, і не варто все підряд відкривати. Звичайно, бажано мати антивірус, але це не панацея», - підкреслив фахівець.

Нагадаємо, що Сьогодні об 11:00 в Україні була розпочата масована кібератака з використанням модифікованої під Україну версією вірусу "wannacry" - "cryptolocker", назва якого «Petya.A».

Відзначимо, вже сотні закарпатців потерпають від кібервірусу «Petya.A».

Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною затримали українку, яка перебувала у розшуку (ФОТО)
Читайте на ГК:Соціальна оренда житла в Україні: ВР збирається впровадити актуальну новацію
Читайте на ГК:Місто перетворюється на райський куточок: в Ужгороді посадили екзотичні дерева (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська