1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатці в Одесі: куди піти, що поїсти і як добре провести час в перлині біля моря

23.06.2017 19:07 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Одеса завжди була родзинкою на туристичній мапі України.

Одеса завжди була родзинкою на туристичній мапі України.

Тому саме тоді, коли Україна отримала безвіз і українці можуть подорожувати до будь-якої країни Європи, кореспондент «Голосу Карпат» вирушила до Одеси, щоб показати, що у нас в Україні відпочинок нічим не гірший, а може і кращий.  

Доїхати з Ужгорода до Одеси можна прямим потягом «Ужгород-Одеса» або ж з пересадкою у Львові чи Чернівцях. Транспорт в місті їздить часто, але не дуже довго. Деякі маршрути працюють лише до 21:00, проте є і нічні рейси, але далеко не у всіх напрямках. Про те як краще доїхати туристам краще дізнатись заздалегідь, щоб забронювати житло там де транспортна розв’язка буде найвдалішою. Таксі в Одесі дешеве. Мінімальний тариф – 30 гривень, але за 7-8 кілометрів ви заплатите лише 50 гривень, тоді як в Ужгороді – всі 70-80. 

Житло в місті-герої є на будь-який смак та гаманець. Вже біля самих поїздів та на вокзалі підприємливі одесити пропонують кімнату або квартиру. Вартість її залежить від умов проживання та віддаленості від моря. Готелі ж також різні за ціною та комфортом, тому тут кожен повинен обирати на свій смак. Вартість оренди квартири – від 250 гривень за добу, готель обійдеться від 180 гривень за ніч.

Море в першій половині червня не дуже тепле. Місцеві кажуть, що найкраще приїздити в липні-серпні, але навіть тоді вода не буде дуже теплою. Громадські пляжі в Одесі не дуже чисті: пісок з мушлями, які часом дуже гострі, недопалками та іншим сміттям. Можна винайняти шезлонг, біля якого буде трохи чистіше, але до нього ще треба дійти. Їхня вартість варіюється від престижності закладу, якому вони належать. Зазвичай це від 30 до 500 гривень. Є в Одесі й приватні пляжні клуби, де і пісочок чистіший, і море тепліше. Єдине, що за цей комфорт доведеться заплатити. Проте, одесити зізнаються, що вони віддають перевагу відпочинку на морі у передмісті. Там, мовляв, чистіше та менше людей.   

Харчування на пляжах не вражає різноманітністю: хот-доги, бургери, піца та інша не дуже здорова їжа. Звичайно ж, є морозиво, вода та соки. Особливого колорити додають торговці пахлавою, креветками та сезонними фруктами. Черешні, до прикладу, коштують 35 гривень за півлітровий стакан, креветки – 50 гривень за стограмову тару.

Що стосується розваг, то в Одесі точно буде чим зайнятись. Для поціновувачів історії та мистецтва є Археологічний, Художній, Літературний, Історико-краєзнавчий та інші музеїв. Окрім того, можна відвідати Музей воскових фігур, Музей контрабанди або музей футболу. 

Серед великої кількості цікавих закладів, варто виділити Музей цікавої науки, де наглядно показані найрозповсюдженіші фізичні явища та ілюзії. Тут можна все спробувати самому: скласти міст між двома магнітами, позмагатись з падаючими магнітами, розплутати вузол Гудіні, відчути себе Алісою в країні чудес чи пройти дзеркальним лабіринтом. В цьому музеї буде цікаво як дітям, так і дорослим. Ви і не помітите як проведете тут три-чотири годин. Потім ще можна відвідати Музей кіно, який знаходить на кіностудії імені Довженка. Тут можна поринути в атмосферу старих радянських фільмів, сфотографуватись біля декорацій.

Багата Одеса і на парки, де можна послухати живу музику у виконанні талановитих музикантів, полежати на газоні, перекусити або зробити вечірню зарядку на свіжому повітрі. А ще обов’язково потрібно прогулятись Морським вокзалом у різні пори доби, сфотографуватись на 12 стільці та заглянути у портфель Остапа Бендера. 

Ввечері місто набуває особливого шарму: якісно підсвічені будівлі, дерева, обплетені гірляндами, сяйливі велетенські  фрукти посеред вулиці та різнокольорові метелики на деревах. Все це можна побачити на Дерибасівській – головній вулиці Одеси. Саме тут скупчені найкращі заклади міста, де можна повечеряти чи просто випити кави або вина. Ціни тут на порядок вищі, ніж по місту, але інколи треба собі дозволити маленькі пустощі. Після вечірніх прогулянок продовжити вечір можна у нічному клубі.  

Особливої уваги заслуговують одеські заклади, кожен з яких має свій неповторний шарм, настрій та тематику. Ціни у більшості з них на 15-20% вищі, ніж в Ужгороді, але ж це Одеса – «жемчужина у моря». Персонал у закладах ввічливий,тактовний та уважний. Тому можете сміливо залишати їм чайові – вони оцінять.  

Якщо ж ви вирішили готувати їжу самостійно, то обов’язково повинні піти на «Привоз» - найколоритніший ринок Одеси. Тут ви знайдете все: від риби до сумок, нижньої білизни та електроніки. Тільки тут у сусідніх наметах можуть продавати домашніх курей, молоко та мобільні телефони. Ціни значно нижчі за магазинні. Черешні, до прикладу, коштують 35 гривень, тоді як у супермаркеті – 59. Можна спробувати й поторгуватись, поговорити продавці завжди охочі. Свіжу рибу привозять щодня, проте приходити потрібно зранку, поки ще є хороший вибір та не дуже жарко. У продавчинь можна розпитати і рецепти приготування традиційних одеських страв. Є ще ринок «7 кілометр», але туди варто їхати на цілий день. Це своєрідне місто у місті зі своїми готелями, ресторанами та розвагами. 

Загалом Одеса дуже різна та колоритна, але відчути її атмосферу повинен кожен.

Матеріал підготовлено за сприяння проекту "Реформи в Україні очима журналістів регіональних ЗМІ".

Читайте на ГК:“Наші жінки навіть штучному інтелекту мозок винесуть”: як закарпатка з Siri спілкувалася (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатський “Аквамен”: за дві хвилини  чоловік втік Тисою у Румунію (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Повернувся, бо треба боронити країну: історія закарпатця про службу на фронті (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська