1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Діброви довкола Мукачева заполонили санітари лісу / ФОТО

12.06.2017 11:25 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У лісах Мукачівщини спостерігається незвично велика кількість санітарів лісу - дятлів.

Як зауважують фахівці це може бути пов'язано або з приплодом пташенят, які в цю пору вже вилітають із дупел та вчаться добувати їжу самостійно, або з міграцією птахів. 

Варто зазначити, що дятел відіграє важливу роль в екосистемах лісу, забезпечуючи дуплами дрібних птахів, таких як синиці і мухоловки. Крім того, він у великій кількості поїдає лісових шкідників: попелиць, гусінь метеликів і комах, які живляться деревиною — вусачів, златок, короїдів, мурах тощо. 

Як відомо, сезон розмноження у дятлів триває з кінця березня по червень. Будівництву гнізда передує галаслива, демонстративна поведінка птахів, супроводжувана криками, стукотом і шлюбними іграми. У кладці зазвичай 5—7 блискучих білих яєць. Висиджують пташенят по черзі обидва птахи, близько двох тижнів. Пташенят спочатку не чутно, але ближче до вильоту вони стають галасливими і висовуються з гнізда. Виліт молодих відбувається, як правило, у червні, у віці близько 3 тижнів. У гнізді пташенята проводять від 20 до 23 діб, перш ніж набувають здатність до польоту. Потім виводок розпадається — частина пташенят іде за самцем, інша — за самкою. Навчившись літати, пташенята не відразу покидають ділянку, а ще 15-20 днів тримаються біля гнізда, причому перші 10 днів їх підгодовують батьки.

Раніше повідомлялось, що в Ужгороді масово гинуть птахи.

Читайте на ГК:У Мукачеві чоловік раптово впав посеред дороги: довелося викликати правоохоронців та медиків
Читайте на ГК:З води вже витягнули бездиханне тіло: річка забрала життя закарпатця (ФОТО)
Читайте на ГК:Одна з найдовших в Україні: на Закарпатті розквітла алея Сакур (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська