1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті дозрівають еперки

10.06.2017 20:54 Суспільство

На Закарпатті дозрівають одні з найулюбленіших серед дітей плодів – шовковиця або, як називають їх на місцевому діалекті, еперки.

На Закарпатті дозрівають одні з найулюбленіших серед дітей плодів – шовковиця або, як називають їх на місцевому діалекті, еперки.

Про користь рослин відомо багато, але не всі знають, що шовковиця – найсолодша ягода наших широт.

Цікаво, що на світовому ринку кілограм ягід коштує 50 доларів. У нас же диво-плоди ростуть і біля доріг, і в дворах краян, пише pershij.com.ua.

Є у цій маленькій ягоді і білки, жири, вітаміни, фосфорна кислота, і вкрай необхідне нашим дітям для кровотворення залізо. А ще — сік із шовковиці допомагає вилікувати атрофію зорового нерва.

Настоянкою зі стиглих ягід лікують і простудні захворювання, і кашель (розведеним із водою розчином  (у співвідношенні 1:3) полощуть горло під час запальних процесів).

"До того ж, їх сушать на зиму, для компоту. Але й це ще не все. У кулінарії шовковиця також незамінна. Додаючи до ягід гречане борошно, господині печуть хлібці, коржики, готують страви з квасолею. До речі, наші предки робили борошно і з самої сухої ягоди шовковиці, вважаючи його чудовим харчовим продуктом", - йдеться у повідомленні.

А взагалі, шовковиця — це найбільш витривалий і найбільш розповсюджений родич інжиру. Її батьківщина — Передня та Середня Азія. На півдні вона культивується як декоративне та плодове дерево. На Сході шовковицю вважають священним деревом. Під її кроною у дворі ставлять стіл, за яким у спеку збирається вся сім’я.

У китайській народній медицині відвар коренів шовковиці вживають при нирковій недостатності та імпотенції. Щодо останньої проблеми, через століття передається рецептура приготування шовковиці з медом для лікування чоловічих страждань. Рецепт простий.

Кілограм свіжої або півкілограма сухої ягоди (чорної або білої — немає значення) слід прокип’ятити у півлітра води протягом 30 хвилин. Настій злити в інший посуд, додати нової води і знову кип’ятити 30 хвилин. Далі злити воду, масу покласти у воду першого кипіння, перетерти, аби вона стала в’язкою, додати 300 г меду. Довести до кипіння. Охолодити. Скласти в скляний посуд. Вживати по чайній ложці 2 рази на день через годину після їди. Після 45 років корисно приймати як чоловікам, так і жінкам. В останніх клімакс пройде м’яко, без тривог і хвилювань.
І останнє, що стосується чоловічої статі. Якщо хлопчик у дитинстві перехворів паротитом (“свинкою”), скарлатиною, то йому обов’язково слід споживати шовковицю. Названі дитячі хвороби навіть при доброму лікуванні залишають свій слід у статевій сфері. Для дівчаток ці дитячі інфекції проходять безслідно.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, цьогоріч на городах мукачівців рясно вродили ягоди.

Читайте на ГК:Пригодницький трилер по-Закарпатськи: горе-“гід” привів “туристів” до берега Тиси та накивав п'ятами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Дюни стануть реальністю?: пил із Сахари знову накриє Захід України цими вихідними
Читайте на ГК:Один з них пройшов пекло ворожого полону:  демобілізовано першу команду строковиків із Закарпаття
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська