З доповіддю виступив їх лідер Іштван Яворскі. Присутні рекомендували також до вступу в осередок нових осіб.
Даний лицарський орден заснований в Угорщині ще в далекому 1920 році. Основне його завдання – плекати патріотичні національні почуття, відновлювати традиції й примножувати їх, зберігати пам’ять про минуле, допомагати знедоленим.
“Останнім часом провели ряд акцій зі збирання коштів, продуктів, одягу тощо для багатодітних сімей Закарпаття,- наголосив у промові Іштван Яворскі.- Впорядкували також військовий цвинтар в Ужгороді, здійснили ряд інших заходів.”
Лідер зачитав вітального листа до Закарпатських лицарів головного капітана ордену Яноша Молнара-Гажо, в якому той відзначив, що даний осередок є одним з найактивніших. Членами Закарпатського відділення лицарського ордену є багато відомих особистостей. Зокрема, це – колишній Генеральний консул Угорщини в Берегові та Ужгороді, нині заступник держсекретаря МЗС Йожеф Бочкоі, керівник дияконічної служби Закарпатської реформатської церкви Бейла Нодь, голова кураторіуму благодійного фонду “За Берегсас” Арпад Далмай, екс-заступник мера Ужгорода Дєрдь Кевер, начальник відділу культури Берегівської РДА Ласло Галас, колишній сільський голова Четова Дєрдь Нодь, директор Берегівського краєзнавчого музею Янош Шепа, священик Вінце Почої, інші. Долучились лицарі із Закарпаття й до спорудження пам’ятного знаку відомому краєзнавцю та археологу Тіводору Легоцькому, який незабаром буде встановлено на Малій горі в Берегові на території ТзОВ “Чизай”.
Саме тут науковець знайшов шолом угорського воїна, екземпляр якого – єдиний у світі. Зараз він зберігається в Угорському національному музеї в Будапешті. Урочисте відкриття монументу відбудеться 1 липня.
“Обеліск із граніту виготовив майстер з Берегова,- розповів на зібранні Арпад Далмай, ініціатор встановлення й спорудження пам’ятного знаку.- А сім символічних паль, які будуть розміщені довкола монументу, - в Румунії. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь 1 липня о 14.00 год. в урочистому відкритті обеліску.”
Присутні розглянули заяви про вступ до осередку кандидатів у лицарі, заслухали їх мотивації. Серед претендентів - теж відомі особи. Це – керівник благодійної служби “Карітас” римо-католицької церкви Аттіла Варга, директор Берегівської школи мистецтв Іштван Бобаль, приватний підприємець з Чопа Ласло Палко, викладач Закарпатського угорського інституту Бейла Пайі, інші знані люди.
До слова, членами Закарпатського відділення ордену, крім чоловіків, є й чотири жінки. Одна з них – викладач основ релігії з Батьова Оршоля Мезеї- Дем’єн, яка зараз сприяє отриманню через посередництво осередку пожежної машини для сільської громади. Тут же відбулись перемовини з присутнім на зібранні головою населеного пункту Дмитром Тараненко. Насамкінець патріотичні вірші Шандора Шойова, Дюли Югаса, Шандора Петефі пристрасно продекламував лицар іншого ордену – 56 року, Йожеф Ердеї.
Нагадаємо, закарпатський лицар Юрій Славік відтворює епоху Середньовіччя.
Читайте також:
- Ціль на новітні "гіганти" у горах: що запустили в одній із громад Закарпаття й чи це врятує місцевих жителів?
- "Сховалися" від мобілізації: які "сюрпризи" чекають на чоловіків за кордоном
- Закарпатські посадовці ризикнули державними мільйонами: космічні суми відправились "на вітер"
- Ужгородський районний ТЦК очолить новий керівник: у регіоні відбулися серйозні кадрові перестановки (ФОТО)