1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені з'ясували, як можна назавжди позбутися від алергії

03.06.2017 13:30 Суспільство

Багато біологів вважають, що алергія розвивається через те, що людина живе в дуже чистих умовах.

Багато біологів вважають, що алергія розвивається через те, що людина живе в дуже чистих умовах.

Учені з Австралії пропонують лікувати алергію за допомогою генної терапії, що проникає в імунні клітини і очищає їх "пам'ять", йдеться в статті, опублікованій в журналі JCI Insight.

"Спалахи астми або алергії пов'язані з тим, що імунні клітини людини починають реагувати на власні білки тіла як антигени. Проблема полягає в тому, що ці клітини володіють дуже хорошою "пам'яттю", і від них вкрай складно позбутися. Ми змогли вирішити цю задачу при допомогою генної терапії, яка змусила Т-клітини "забути" ці білки ", – розповідає Рей Степто з університету Квінсленда в Діамантині.

За статистикою ВООЗ та Всесвітньої організації по боротьбі з алергією, приблизнотретина жителів планети страждає від різних форм алергії.

Близько двох третин з них – сезонними формами, що викликаються пилком або іншими природними подразниками, а решта – від астми та інших хронічних хвороб.

Багато біологів вважають, що алергія розвивається через те, що людина живе в дуже чистих умовах. У дитинстві наша імунна система просто не отримує достатньо інформації, щоб навчитися відрізняти реальні мікроби від пилу, пилку і інших нешкідливих частинок. Аналогічним способом, як сьогодні вважають нейрофізіологи, можуть розвиватися хвороба Альцгеймера та інші аутоімунні захворювання мозку.

Цю проблему, за словами Степто, можна вирішити, фактично скинувши "пам'ять" імунних клітин і повернувши в той стан, в якому вони перебували під час народження їхнього власника або до розвитку астми.

Експериментуючи з мишами, генетично схильними до розвитку астми, вчені вирішили перевірити, що станеться, якщо в ДНК кровотворних клітин додати ще один ген, який змусить їх виробляти білок, що викликає у випробовуваних запалення і напади кашлю. Керуючись цією ідеєю, біологи створили ретровірус, що вставляє цей ген в ДНК клітин, і обробили ним фрагменти кісткового мозку, які вони витягли з тіла мишей.

Коли вірус заразив всі клітини, вчені повернули їх назад і простежили за тим, що змінилося в роботі їх організму. Як виявилося, перепрограмовані стовбурові клітини кісткового мозку починають взаємодіяти з імунними клітинами і видаляти у них "пам'ять", змушуючи їх ігнорувати молекули білків, які вони раніше атакували.

В результаті гризуни перестали відчувати напади астми після того, коли вчені вводили в їх організм навіть дуже великі дози цієї речовини.

Схожим чином, як зазначає австралійський біолог, можна створити генну терапію для боротьби з алергією на арахісове масло, мед, устриці або інші види їжі, а також бджолину отруту або антибіотики.

Нагадаємо, закарпатців атакує сезонна алергія.

Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Місце оповите легендами: величезні хвилі-вбивці не дають спокою вченим та мореплавцям
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська