1. Новини Закарпаття
  2. >

Через 10 днів безвіз. Скільки грошей брати закарпатцям із собою в Європу / ІНФОГРАФІКА

01.06.2017 15:25 Суспільство

11 червня починає діяти безвізовий режим перетину кордону між Україною та Європейським Союзом.

11 червня починає діяти безвізовий режим перетину кордону між Україною та Європейським Союзом.

Цього дня українці, які мають біометричний закордонний паспорт, можуть подорожувати країнами ЄС без віз. Однак вимоги до подорожей, все-таки залишились. Одна із них – фінансова. Громадянину України, який планує перетнути кордон до країни ЄС, потрібно бути готовим до того, що вас можуть попросити підтвердити свою спроможність оплатити перебування там і мати «докази», що гроші на зворотній квиток (якщо його ще нема) залишаться,повідомляє  Ужгородський прес-клуб.

Отже, скільки потрібно коштів українцю, щоб мати право перетнути кордон з Євросоюзом? У різних країнах ці суми суттєво відрізняються.  Якщо взяти до уваги тільки основні вимоги, виходить, що найдорожчою для українців наразі є Італія: для отримання права перетину кордону вас можуть поросити довести, що ви достатньо фінансово забезпечена людина – більше 260 євро на день для однієї людини, а це – більше, ніж 7900 гривень! Для Франції трохи дешевше – 3540 гривень або 120 євро на день. Третя у списку – Хорватія із 2950 гривень на день, четверта – Бельгія 95 євро або 2800 гривень на день, п’яті – Швейцарія та Ліхтенштейн із 91 євро або 2700 гривень на кожен день перебування.

«Найдешевші» у цьому списку – Польща, Латвія та Угорщина (700, 400 і близько 100 гривень на день відповідно). Близько до них – Фінляндія (885 гривень на день), Нідерланди та Ісландія (обидві країни – трохи більше 1000 гривень на день).

Вирушаючи у подорож, зважте свої фінансові можливості, щоб не розчаруватись на кордоні і не забувайте: безвізовий режим надає право короткострокових поїздок у країни  ЄС та інші, які належать до Шенгенської зони за наявності біометричного паспорту. 

Порушення правил терміну  перебування на території Євросоюзу загрожує чималеньким штрафом з видворенням з країни або із забороною на в’їзд в ЄС на певний період.  Масові порушення можуть мати недобрі наслідки для країни – поглиблену перевірку усіх її громадян на кордоні з ЄС або й призупинення безвізового режиму. Тому пробувати порушувати правила – не варто.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська