1. Новини Закарпаття
  2. >

Названі причини повільного розвитку виноградарства в Закарпатті

11.05.2017 20:27 Суспільство

Галузь, яка потенційно є однією з найперспективніших в економіці Закарпаття, переживає не найкращі часи.

Галузь, яка потенційно є однією з найперспективніших в економіці Закарпаття, переживає не найкращі часи.

Виноробством у нашому краї займаються багато століть, проте на сучасному етапі як великі, так і малі виробники, дедалі частіше зустрічаються з проблемами, які самотужки вирішити не в змозі, пише karpatnews.

Якщо в Україні хочуть пити власне якісне вино, то виноробам необхідна реальна державна підтримка та податкові пільги. Серед головних проблем: високі акцизні ставки, фактично, одні з найвищих у світі та ліцензії на оптовий продаж вина. 

Один з найбільших виноробних заводів Закарпаття «Чизай» культивує 270 гектарів виноградників трьох районах краю. На підприємстві повний цикл – від вирощування та збору винограду до виробництва та розливу вина. 

Генеральний директор підприємства Геннадій Арнгольд, підкреслює, що без дієвих механізмів підтримки виноградарства, розвиток виноробства неможливий. 

-    Наше підприємство працює в комплексі, починаючи від вирощування винограду і закінчуючи розливом вина. Для нас вкрай важливо, щоб держава, у першу чергу, підтримувала виноградарство. Ми б хотіли щоб знову запрацював спецфонд 1,5% збору, який з 2011 року фактично не працює. Кошти з нього саме йшли на розвиток виноградарства, - зазначив Г. Арнгольд. 

Нині ліцензія на оптовий продаж вина коштує пів мільйона гривень на рік. За 10-12 років акцизи на плодово-ягідні вина зросли вдесятеро і без податкових пільг розвиток цієї галузі є неможливим. У цьому переконаний Прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков, який сьогодні відвідав Закарпатську область з робочим візитом і ознайомився з роботою виноробного заводу «Чизай».

-    Високі ставки кредитів, відсутня компенсація по ПДВ, уряд фактично усе забрав. На сьогодні немає жодних стимулів для розвитку українського виноробства, - переконаний Борис Колесніков. - Необхідно повернути НДС сільгоспвиробникам і відмінити на 10 років акцизи для виноробів.

І винороби, й політики погоджуються: народні депутати мають дослухатися до виробників і створити умови для розвитку галузі в Україні і, зокрема, на Закарпатті, адже природні умови, база та фахівці в області – унікальні. У цьому переконаний й депутат Закарпатської обласної ради Олександр Ледида.

-    Ми завжди називаємо Закарпаття край садів та виноградів, а останній час кліматичні умови показують, зокрема цього року, що умови за Карпатами, температурні режими, дозволяють вирощувати європейські сорти виноградів які будуть конкурентними не тільки в Україні, а й в Європі, - зазначив О. Ледида.

 

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, у Виноградові успішно пройшов фестиваль "Угочанська лоза 2017".

Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: на війні загинув ще один захисник
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська