1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Виноградівський агроном: "Полуницю із Закарпаття вже наперед закуповують у Київ"

03.05.2017 14:02 Суспільство

Аграрний сезон буде щедрим, прогнозує агроном Василь Яцканич.

Аграрний сезон буде щедрим, прогнозує агроном Василь Яцканич.

Холодна й сніжна зима, а потім запізніла весна неминуче визначатимуть майбутній сільськогосподарський сезон. Деякі ознаки вже зараз викликають тривогу – хоч і слабкі але справжні морози зайшли на Закарпаття саме під час цвітіння дерев, холод і далі гальмує розвиток рослин, зокрема, озимих. Але фахівець бачить те, що заховано від «пересічного» ока. Тому його прогнози можуть бути точнішими а то й зовсім протилежними на відміну від непрофесійних. Агроном з багаторічним досвідом Василь Яцканич і сьогодні активно слідкує за аграрним життям, дає консультації, і при тому встигає вивчати новинки інтенсивної технології.

-​ Якщо робити прогноз на підставі зими й періоду «донині», то треба очікувати на дуже хороший урожай! – упевнений досвідчений виноградівський агроном Василь Яцканич. За його плечима досвід роботи в радянських господарствах, науково-дослідницьких установах, інтенсивної співпраці з фермерами й агропідприємствами – Я пройшовся по Виноградівському району, оглянув горіхи – за невеликим винятком всі дерева витримали морози, які були пару тижнів тому. А якщо вистояли горіхи, то буде й вишня, черешня, персики і навіть абрикоси. В інших регіонах мороз пошкодив багато садів, і треба також врахувати що кримські садівнича продукція не буде продаватися в Україні. Тому закарпатські фрукти матимуть попит за межами області.

-​ Щодо озимих, то озимі так само добре перезимували завдяки тому, що велика товщина снігу захистила їх від холодів. І взагалі, уже зараз можна говорити про те, що пізня весна аж ніяк не завадила появі ранньої городини. Рання капуста уже 10 го квітня появилася на базарах області. (Перед Великоднем коштувала 40 гривень, а зараз подешевшала у два з половиною рази. Трохи пізніше достигне полуниця, масовий збір якої почнеться з середини травня. До речі, підприємці з Києва уже зараз укладають попередні договори, щоб забирати полуницю із Закарпаття. Якщо минулого року тепло прийшло в усі регіони України одночасно, каже Василь Яцканич, то цього року у нас усе достигатиме на два тижні раніше, ніж в інших областях. Це позначається на різниці в ціні. Наприклад, до нас щойно приходили підприємці з Києва, які відкривають у столиці гігантський оптовий ринок і повідомили, що у них рання капуста коштує удвічі дорожче.

Олег Добош, Виноградів.

Читайте на ГК:Влада звернулася до жителів Виноградова з важливим повідомленням
Читайте на ГК:49 вулиць і провулків перейменують у Виноградівській ТГ /СПИСОК
Читайте на ГК:Уночі на Виноградівщині згорів Mercedes
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська