1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Три закарпатці – серед сотні найбагатших людей України

30.04.2017 10:37 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

У щойно виданому спецвипускові журналу “Фокус” під назвою “100 самых богатых людей Украины” уперше фігурує аж три постаті, що так і чи інакше причетні до Закарпаття.

У щойно виданому спецвипускові журналу “Фокус” під назвою “100 самых богатых людей Украины” уперше фігурує аж три постаті, що так і чи інакше причетні до Закарпаття.

Строго кажучи, ніхто з них постійно не живе в області, але двоє з них є саме нашими уродженцями, а третій має тут основний бізнес.

Перше, що кидається у вічі – геть усі сто фігурантів списку збідніли у кілька разів за останні три-чотири роки. Наваряд чи туту ідеться про свідоме прибіднювання, як це ми нещодавно бачили у деклараціях багатьох чиновників. Матеріали для журналу готували незалежні аудитори за усталеною упродовж довгого часу методикою, то ж якщо і підрахували не з точністю джо мільйону, то основні тенденції збіднінння чи збагачення мали би відобразити адекватно.

Найбагатшим закарпатцем, за версією журналу, є Нестор Шуфрич. Він на 41-му місці у списку зі 156 мільйонами доларів. Основне джерело доходів має як мінорітарний акціонер “Нафтагазвидобутку” (більшість акцій там належить Р.Ахметову). він же користується одним з найдорожчих літаків, зареєстрованим на офшорну компанію. Вартість крилатої машини – 50 млн. доларів.

Уперше до списку потрапив Олег Боярин. Його автомобільний завод під Ужгородом не раз викликав інтерес і журналістів, і експертів, колег. Дивно, що такий завод не було започатковано раніше (працює з 2001 р.). Він практично щороку створював інформаційні приводи, освоюючи все нові і нові моделі. Проте нині українських автопром переживає далеко не найбільш сонячні часи. Тому статки тут значно скромніші, ніж у попередника – 40 мільйонів (92 місце).

Хоча потужність заводу 100 тисяч легковиків на рік, зараз для такої кількості просто не має збуту. Миунлого року він випустив тільки 3937 авто. При цьому він все-тки лишається найбільшим виробником автомблів в Україні. Тобто Україна наразі лишається у стані такого собі лялькового будиночку Барбі, де все якось в мініатюрі, по дитячому. Навіть із співставлення двох закрпатських фігурантуів рейтингу видно, що більші гроші робляться не у виробництві , а в енергетичній сфері, особливо у транспортуванні енергоносіїв. Наразі Україна має набагато гіршу структуру економіки, ніж та потужна індустріально-аграрна напівдержава, яка звалася УРСР.

Крім того, у додатковому спискові (іноземці, що пов’язані з Україною) фігурує ще один виходець з Закарпаття - Алекс Ровт. Там масштаби зовсім інші – півтора мільярда. В Україні зараз більше має тільки Р.Ахметов (2,2 млрд.), всі інші опустилися ще нижче. А.Ровт ще 1974 р. емігрував до Угорщини, а звідти перебрався до США, де став королем мінеральних добрив. Нині йому належить 35 будинків у Нью-Йорку, в т ому числі деякі хмарочоси. Досить часто буває на Закарпатті, підтримує зв’язки з місцевими підприємцями – правда, більше товариські, ніж ділові.

Не виключено, що до списку могли би потрапити й інші закарпатці. Адже журнал облікував тільки тих, хто має найбільш відритий бізнес, тому їхні статки можна оцінити бодай приблизно. Натомість тонізація економіки і в цілому по Україні і зокрема на Закарпатті за останні роки тільки посилилася. Але якщо є що приховувати – це ще добре. Значно гірше, коли капітали кожного з доброго десятка загальновідомих найбагатших людей нашої області опустилися нижче за 34 млн. доларів (саме стільки в останнього фігуранта журналу). Та щось все-таки підказує, що це не зовсім так.

Сергій Федака.

Читайте на ГК:“Дубай” по Закарпатськи: в Ужгороді небачений ажіотаж біля нової атракції (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Одні радіють заморському “диву” інші лізуть у кримінал: що трапилося в одному із міст області (ФОТО)
Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною затримали українку, яка перебувала у розшуку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська