1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: Лікарні стануть некомерційними підприємствами і встановлюватимуть зарплату без прив'язки до тарифної сітки

27.04.2017 23:28 Суспільство ВАЖЛИВО

Керівники підприємств отримають набагато більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу в розпорядженні активами, фінансами і формуванні кадрової політики тощо.

Керівники підприємств отримають набагато більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу в розпорядженні активами, фінансами і формуванні кадрової політики тощо.

Методрекомендації підготовлені на виконання Закону України «Про автономізації», який на початку місяця прийняв Парламент ( «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я», № 2309а-д). Про це повідомив на брифінгу заступник Міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.

Документ призначений для органів місцевого самоврядування, керівників медустанов, депутатів місцевих рад та відображає переваги автономізації, серед яких:

• керівник підприємства отримує набагато більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу в розпорядженні активами, фінансами і формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу;

• має можливість самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці працівників, які допускаються законодавством;

• фінансування підприємства здійснюється не по постатейного кошторису витрат, а на підставі свого фінансового плану, який дає можливість ефективно розпоряджатися коштами.

Крім того, медустанови отримують можливість наймати за договорами підряду лікарів фізичних осіб - підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики, а також право:

• мати власний рахунок у держбанку;

• створювати об'єднання з іншими закладами, які також діють в статусі підприємства, з метою перерозподілу функцій між ними і загальної оптимізації використання матеріальних, людських і фінансових ресурсів.

Методичні рекомендації містять 5 розділів, де визначено:

• механізми перетворення закладів охорони здоров'я з бюджетної установи в підприємство, оптимізації штату і чисельності їх працівників, організації оплати праці;

• механізм бюджетного забезпечення медустанов, перетворених в підприємства;

• додаткові джерела фінансування і особливості їх оподаткування.

У Методичних рекомендаціях пропонується враховувати особисті здібності, кваліфікацію, досвід, результати роботи медпрацівника. Організація оплати праці в даних умовах повинна передбачати:

• широке використання індивідуальних трудових договорів, за якими працівникові гарантується певний розмір зарплати тільки за умови виконання ним обов'язків, передбачених договором;

• систему обґрунтованої і справедливої, за умовами і результатами праці, персоніфікації тарифних ставок і посадових окладів працівників з орієнтацією не тільки на рівень кваліфікації і стаж роботи, але і на ефективність їх праці;

• залежність посадових окладів лікарів від продуктивності їхньої праці, а керівників і провідних (головних) фахівців - від ефективності господарської, комерційної діяльності закладу;

• періодичний перегляд ставок і окладів, визначених працівникам на основі оціночних показників різних характеристик виконаної роботи, з метою стимулювання їх праці.

Процес реорганізації медзакладу з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство має багато етапів і може тривати від 6-ти місяців до року.

МОЗ України також розробив Зразковий статут комунального некомерційного підприємства, який допоможе керівництву закладів охорони здоров'я в процесі реорганізації, пише "Бухгалтер".

Читайте на ГК:В небезпеці важливий об'єкт: закарпатцям слід готуватись до ядерної загрози
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська