1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Одні на Закарпатті: на Міжгірщині навчають унікального "передвеликоднього" ремесла

13.04.2017 08:48 Суспільство

Міжгірський район – один із наймальовничіших куточків Закарпаття, а його жителі люблять та шанують рідні звичаї. Одними з таких є традиції підготовки до Великодня.

Міжгірський район – один із наймальовничіших куточків Закарпаття, а його жителі люблять та шанують рідні звичаї. Одними з таких є традиції підготовки до Великодня.

Популярними в цьому куточку є писанки, виконані різноманітними техніками, проте особливо тут ставляться до різьблених із дерева.

Виявляється, на Закарпатті є тільки один навчальний заклад, де молоді прививають знання мистецтва різьблення, зокрема й великодніх символів. Це Міжгірський професійний ліцей. Дерев'яна вирізьблена писанка вирізняється з-поміж інших унікальністю та важкістю у виготовленні.

Про це «Закарпатському кореспонденту» повідомив майстер виробничого навчання Міжгірського професійного ліцею Василь Фурдь

«У нашому ліцеї ми готуємо фахівців за професією виробник художніх виробів із дерева. До речі, це одна з таких спеціальностей, що залишилася в Закарпатській області. Термін навчання 3 роки. У нас навчаються як хлопці, так і дівчата. Самі придумують орнамент різьблення, як, наприклад, цей едельвейс – квітку полонини, що символізує свято, свіжість. Далі молодь продовжує навчання в вишах на спеціальностях дизайн, образотворче мистецтво тощо».

Як нам розповіли, при виготовленні різьблених писанок дерево спочатку обробляють на токарному верстаті, далі, аби не поранитись, яйце потрібно ставити на спеціальну підставку. На майбутній писанці слід намалюється візерунок і спеціальним ножем вирізати всі елементи задуму. 

Для роботи варто застосовувати різьбярські професійні інструменти. Головною складністю вважають тільки брак навичок. 

«Найголовніше – навчитися техніки. Тільки з практикою можна виготовляти вироби з ідеально рівними елементами. Наприклад, дивлячись на наші роботи, помічаємо однакову товщину зрізу, елементів та заглиблення», - каже пан Василь.

Спочатку на такому яйці варто намалювати орнамент, а потім різцем зробити заглиблення в дереві. Майстри цієї справи переконані: такі писанки у великодньому кошику стануть відмінним поєднанням сили природи та важливості збереження традицій. 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська