Згідно із повідомленням, пропозиції представники фірми обговорили 24 березня з головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та «отримали гарантії всебічної підтримки для втілення проекту».
Завод працюватиме за технологією «плазмова газифікація», яка вироблятиме з відходів синтетичний газ, енергію або високоякісні нафтопродукти без шкідливих викидів.
Це одна із технологій, яка дозволяє рентабельно переробляти несортовані тверді побутові відходи на 98 відсотків. У світі нині працює приблизно 15 заводів, які використовують дану технологію.
«В Україні компанія планує збудувати пілотний завод у Тернопільській області, вартістю 90 мільйонів доларів. Фінансує проект американський фонд, котрий готовий інвестувати в будівництво подібного об’єкту на Закарпатті», – повідомляють у прес-службі Закарпатської ОДА.
На сайті компанії Waste to energy corp, яка має україномовну сторінку, зазначається, що вони – «новостворене підприємство, складається із висококваліфікованих спеціалістів, з великим досвідом реалізації аналогічних проектів».
«Нам дуже прикро що питання переробки відходів в Україні не реалізовується із моменту незалежності, а тому ми прагнемо врятувати країну від екологічної катастрофи. Оскільки проблема твердих побутових відходів (ТПВ) набирає саме таких масштабів.Ми перед собою ставимо амбітні цілі: зупинити вивіз ТПВ на полігони, все повинно перероблятись;звільнити існуючі полігони від ТПВ; створити нові робочі місця для наших громадян», - сказано на сайті компанії.
Також на сайті повідомляється, що компанія планує побутувати два переробні заводи в Україні.