1. Новини Закарпаття
  2. >

Як правильно виховувати дітей – поради закарпатським батькам

11.03.2017 18:06 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Виховання дітей та його специфіка завжди турбували відповідальних батьків.

Виховання дітей та його специфіка завжди турбували відповідальних батьків.

«Голос Карпат» разом з психологом Наталею Боднар підготували поради для батьків, які хочуть, щоб відносини у їхній сім’ї були гармонійними.

Виховання дитини - є головним та першочерговим завданням батьків. Нехтувати і відкладати це завдання означає втратити зв’язок зі своєю дитиною, стати для неї чужим.

1.Будіть вашу дитину спокійно, лагідно та з усмішкою. Не згадуйте вчорашні прикрощі та вчинки.

2.Проводжаючи в школу чи садок побажайте дитині гарного дня та дайте настанови. До прикладу, можна сказати «Будь чемним/чемною», «Поводься добре», «Будь обережним/обережною» та подібне.

3.Ввечері розпитайте дитину, як у неї пройшов день, що вона нового дізналась. Уважно слухайте все, що вам розповідають, вникайте у суть та рефлексуйте.

4.Спілкуйтесь з дитиною не менше 30 хвилин на день. Розповідайте їй і про свої справи, переживання та емоції, діліться враженнями. Так діти розумітимуть, що і у вас у житті є проблеми та негаразди, або ж навпаки – купа позитивних емоцій, якими ви хочете поділитись з ними.

5. Методи виховання в сім’ї повинні бути єдиними. Узгодьте зі своєю половинкою та всіма родичами за що ви дитину хвалитимете, а за що сваритимете. Але усі суперечки щодо методів виховання мають проходити без участі самої дитини.

6. Залучайте дітей до хатніх обов’язків, доручайте їм спочатку незначні речі, такі як витирання пилу чи миття посуду за собою, пізніше можна підключати щось більше.

7. Виховуйте в дитині працелюбство, витримку, бажання вдосконалюватись та розвиватись.

8. Вислуховуйте зауваження вчителів без присутності дитини. А після того не кваптесь кричати. Проаналізуйте чому могло так статись і що стало причиною того чи іншого вчинку. Опісля поговоріть з дитиною і запитайте про те ж саме у неї.

9. Коли виникає бажання накричати на дитину, то почніть говорити пошепки. Так злість і роздратування розсіються.

10. Ніколи і за жодних обставин без відома дитини не заглядайте у її портфель, сумку чи кишені.

Але найважливішим пунктом у цьому списку є любов. Любов до дитини, чоловіка чи дружини, батьків, людей та життя загалом. Показуйте дитині свою любо та турботу, не забуваючи про відповідальність за погані вчинки.

Підсумовуючи все вищенаведене, хочемо підкреслити, що діти народжуються не тільки для того, щоб ми їх виховували, а й для того, щоб вони виховували нас. Для того щоб зробити свою дитину кращою, батькам необхідно зробити кращими себе. Це основний постулат виховання дитини.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська