1. Новини Закарпаття
  2. >

Відтепер рішення про арешт судді розглядається невідкладно

07.02.2017 10:10 Суспільство

Вища рада правосуддя ухвалила зміни до Регламенту, які дозволяють невідкладно розглядати подання про надання згоди на утримання судді під вартою або арештом.

Вища рада правосуддя ухвалила зміни до Регламенту, які дозволяють невідкладно розглядати подання про надання згоди на утримання судді під вартою або арештом.

Про це повідомляє Відділ взаємодії зі ЗМІ Вищої ради правосуддя.

З метою дотримання конституційних гарантій незалежності і недоторканності суддів, прав прокурорів, керуючись статтею 131 Конституції України, статтею 3 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктом 24.6 Регламенту Вищої ради правосуддя, Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк під час засідання 7 лютого 2017 року оголосив рішення ВРП про внесення змін до глави 18 Регламенту «Надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом».

Відповідно до прийнятого рішення подання про надання згоди на затримання судді, утримання його під вартою чи арештом розглядається Радою не пізніше ніж через п’ять днів з дня його отримання. Подання про надання згоди на утримання під вартою чи арештом стосовно судді, який затриманий під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, розглядається невідкладно після надходження подання у межах строків, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

"Сьогодні Вища рада правосуддя ухвалила зміни до Регламенту щодо надання згоди на утримання судді під вартою або арештом. Подання Генеральної прокуратури, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання згоди на обрання запобіжного заходу, пов’язаного з обмеженням волі, Рада розглядатиме негайно. Ці зміни до Регламенту Ради дають змогу суду, зі свого боку, розглянути це питання у строк, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, тобто протягом 72 годин з часу затримання особи", - сказав Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.

Також зазначається, що в разі необхідності засідання Вищої ради правосуддя проводитимуться у вихідні або святкові дні.

Читайте на ГК:Міжнародний день совісті та річниця створення першої Конституції: відомо, яке свято сьогодні відзначають українці та в чому його унікальність
Читайте на ГК:"Обмежено придатних" більше не буде: в Україні скасували популярний для чоловіків статус
Читайте на ГК:Курс валют на 5 квітня: що відбувається з доларом, євро і злотим
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська