1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: вичерпно про ставки єдиного податку встановлені з 1 січня 2017 року

05.01.2017 13:13 Суспільство Голос Карпат

Сільгоспвиробники з 1 січня 2017 року платитимуть більше. Втім, як і інші групи платників єдиного податку.

Сільгоспвиробники з 1 січня 2017 року платитимуть більше. Втім, як і інші групи платників єдиного податку.

Які ставки встановлені з 1 січня 2017 року - читайте далі.
Зміни до податкового законодавство було внесено передноворічним Законом України від 20.12.2016 р № 1791-VIII. ()

Так, із початку 2017 року граничний розмір ставки єдиного податку для 1-ї групи становить 10% прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного року, а не мінімальної зарплати, як було раніше.  Тобто максимальна сума єдиного податку для 1 групи в порівнянні з минулим роком зросла незначно і становить 160 грн на місяць.

Граничний розмір ставки для 2-ї групи становить 20% мінімальної заробітної плати. Однак в зв'язку з дворазовим підвищенням останньої і максимальна сума податку зросла до 640 грн на місяць.
Для третьої групи єдиного податку ставки не змінилися і складають 3% (з ПДВ) і 5% (без ПДВ) доходу.

Для четвертої групи єдиного податку (сільгоспвиробники) ставки з 1 січня 2017 року знову були підвищені. Тепер вони складають (у % від бази оподаткування):

- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого грунту) - 0,95 (було 0,81);
 - для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,57 (було 0,49);
 - для багаторічних насаджень (крім розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,57 (було 0,49);
 - для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,19 (було 0,16);
 - для земель водного фонду - 2,43;
 - для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого грунту - 6,33 (було 5,4).
Водночас установлено, що з 1 січня 2017 року до 1 січня 2022 року платники - сільськогосподарські товаровиробники, внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", у порядку та строки, встановлені цим Кодексом, подають податкову декларацію з податку на додану вартість з додатком, у якому зазначають розрахунок податкових зобов'язань позитивної різниці між сумою податкових зобов'язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду з цього податку за результатами діяльності за операціями, визначеними статтею 161 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України", протягом звітного (податкового) періоду, а також розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців).
Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, закарпатці масово закривають ФОПи.Також стало відомо, які зміни принесе водіям 2017 рік.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська