1. Новини Закарпаття
  2. >

Цієї ночі закарпатці мали змогу спостерігати в небі останню цьогорічну повню / ФОТО

14.12.2016 10:05 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

В астрономії момент повні розраховується дуже точно. Однак у побуті повним місяцем називають зазвичай період у декілька діб, протягом якого Місяць візуально майже не відрізняється від повного.

Цієї ночі, о 2:06 годині, Земля розташувалася між Сонцем та Місяцем, а відтак для земного спостерігача відкрився освітлений бік небесного світила.

Варто зазначити, що під час повні  спостерігається помітне зростання яскравості місячного диска, незважаючи на незмінність його розміру. Ефект пояснюється повним зникненням тіней на поверхні Місяця в цей час.

Вважається, що на цю фазу Місяця реагують природа, рослинний і тваринний світ і, звісно ж, люди. Місяць у повні посилює як негативні, так і позитивні емоції, робить більш гострим наше сприйняття світу. Якщо ви емоційно стійка людина, здатна контролювати свої слова та вчинки і у вас є глобальні задуми, добре обмірковані далекоглядні плани – сміливо беріться за їх втілення в життя.

Зазначимо, що це остання цьогорічна повня. У перший раз після святкування Нового року повний Місяць зійде 12 січня. Наступний зимова повня настане у лютому, 11 числа. Весняні повні випадуть на такі дні тижня: неділя, 12 березня, вівторок, 11 квітня, четвер, 11 травня. Влітку кулю можна буде побачити 9 червня, 9 липня і 7 серпня. В останній місяць літа, якщо буде чисте небо, мешканцям Землі пощастило спостерігати часткове місячне затемнення. У своїй максимальній фазі явище відбуватиметься 7 серпня. Осінній повний місяць – 6 вересня, 5 жовтня та 4 листопада. Останній повний місяць 2017 року буде 3 грудня. Цікаво те, що початок 2017 року, одночасно збігається з новим Місяцем.

Читайте на ГК:Маленька закарпатка стала «Зіркою Грузії»: дівчинка підкорила своїм виступом усіх (ФОТО)
Читайте на ГК:Віддав життя за Батьківщину: Закарпаття облітає трагічна звістка (ФОТО)
Читайте на ГК:Грошей немає, проблеми є: на Закарпатті фіксують збільшення аварійних ділянок автошляхів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська