1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В Україні зафіксували випадок пташиного грипу

365

В Україні вперше за 8 років зафіксували випадок пташиного грипу.

 В Україні зафіксували випадок пташиного грипу

У селі Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області вперше в Україні за останні вісім років була зареєстрована загибель домашньої птиці від пташиного грипу. Про це повідомили у прес-службі Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Діагноз пташиний грип було встановлено 30 листопада внаслідок дослідження відібраних з п’яти особистих підсобних господарствах громадян проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у Києві.

У цей самий день з метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каланчацькій райдержадміністрації. Вона затвердила план з ліквідації захворювання та визначила межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

«За попередньою інформацією в селі Новоолександрівка в домогосподарствах громадян утримується близько 4,5 тис. голів птиці різних видів», – йдеться в повідомленні.

У відомстві нагадали, що минулого разу чотири випадки пташиного грипу були зареєстровані в Україні у 2008 році в Автономній республіці Крим.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, у кількох областях грип перевищив епідпороги: як вберегтися від недуги.

Пташиний грип – гостра вірусна інфекція птахів, яка характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту. До захворювання сприйнятлива як домашня, так і дика птиця, причому основними переносниками та джерелом розповсюдження інфекції є перелітні водоплавні птахи. У випадку виникнення цього захворювання встановлюються обмеження на експорт птахопродукції з території країни, що разом із заходами з ліквідації хвороби завдає значних економічних збитків як державі, так і виробникам.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber