1. Новини Закарпаття
  2. >

Зону екологічного лиха на Закарпатті показали з висоти пташиного польоту / ВІДЕО

21:47, 30 Листопада 0 Суспільство Автор: Голос Карпат

Дрон-зйомка русла карпатської Ріки показала масштаби змін, яких зазнала гірська річка внаслідок побудови на ній Нижньобистрівської міні-ГЕС.

Як раніше повідомлялося , минулого тижня екологи з РЕМО «Екосфера», закарпатські журналісти та їхні колеги зі Львова, зокрема з ІА «Варіанти», відвідали МГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Причиною візиту стало невдоволення громади села Горінчово планами Хустської районної ради видати дозвіл на будівництво ще однієї міні-гідроелектростанції на цій же річці в межах їхнього населеного пункту.

Гребля сусідньої Нижньобистрівської міні-ГЕС побудована зі значними екологічними порушеннями і тому місцеві селяни занепокоєні, що їх очікує те саме. Даний факти підтверджують і закарпатські екологи. Зокрема це стосується водосховища із стоячою водою довжиною у 1,5 км, яке утворилося після будівництва міні-ГЕС.

"Це повністю порушило гідрологічний режим річки. Тепер, мальок риби, який спускається вниз річкою після нересту, гине в цьому водосховищі. Він не може пройти через водосховище, падає в мул, де замулюється та задихається. Створення таких великих водосховищ, які не дають рибі можливості на відтворення, це перше зло, які принесло будівництво МГЕС", –констатує еколог з РЕМО «Екосфера» Оксана Станкевич.

Ще один недолік, який забудовники, попри вимоги екологів, залишили без змін це - замалий рибохід. За словами спеціалістів, рибохід зроблений в тілі греблі придатний тільки для лососевих видів риб. Тоді як для коропових він не передбачений, бо завузький. До того ж через те, що основна вода йде на турбіну, її недостатньо для проходження риби.

Окрім суттєвої різниці між рівнями води, яку показала відеозйомка, камера зафіксувала на берегах водосховища купи побутового сміття. Кілька тижнів тому у Карпатах пройшли сильні дощі, що і призвело до паводку і, як наслідок, залишило після себе гори пластикових пляшок. Незважаючи на те, що ці береги частина міні-ГЕС, власники від прибирання відмовляються, пояснюючи, що це не входить в їхні обов’язки.

Відео-репортаж був підготовлений ІА «Варіанти» завдяки технічній підтримці проектом DronUa.

Читайте на ГК:До уваги закарпатців: соцстрах майже вдвічі збільшив допомогу на поховання - 4100 гривень
Читайте на ГК:Чиновники визначили дату офіційного підписання угоди між Закарпаттям та чеським Устецьким краєм
Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Мукачева, Берегівщини та Ужгорода 6 квітня 2017 року

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus