1. Новини Закарпаття
  2. >

Міні-ГЕС Закарпаття можуть загрожувати знищенням карпатським річкам / ФОТО

26.11.2016 23:11 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Як зазначають експерти, побудова МГЕС на річках Закарпаття може порушити унікальність гірських річок Карпат і мати згубний вплив на екологію всього регіону.

Днями активісти, представники ЗМІ та фахівці з екології здійснили виїзд на міні-гідроелектростанцію, яка побудована на річці Ріка в селі Нижній Бистрий Хустького району. Причиною візиту, стало занепокоєння місцевої громади з приводу планів районної ради видати дозволи на будівництво ще трьох подібних станцій в межах населених пунктів Березово, Горінчево та Липча.

Найбільшого занепокоєння у місцевих мешканців викликає те, що у колодязях може пропасти вода, рівень якої і так впав після будівництва сусідньої нижньобистрівської МГЕС, яка знаходиться вверх по течії Ріки. За словами місцевої влади, з громадою сіл дані плани узгоджені не були та про наміри районної ради дати дозвіл вони дізналися нещодавно.

Окрім того, громада занепокоєння ризиком висихання річки та зменшення популяції риби, як це сталося в Нижньому Бистрому. Даний факт, а також інші екологічні порушення підтверджують і спеціалісти.

«Річка повністю переділена підпірною греблею, висотою в 4 метри. Вода відводиться в дериваційну трубу і на турбіну. Невелика кількість води потрапляє у рибохід в тілі греблі. Рибохід є придатним лише для міграції лососевих видів риб. Однак вода гесниками забрана на турбіну і в основному руслі майже немає води. А незабаром почнеться нерест форелі. Вона не зможе доплисти до рибоходу, бо не може плисти по невеликих калюжках», - стурбовані експерти.

В дослідженні ситуації, що склалася, прийняли участь також спеціалісти зі Львова та Києва, які були  вражені не тільки позицією районної влади, а і кількістю сміття в межах Міні-ГЕС, яке ніхто не чистить. Як відомо, на Закарпатті нещодавно пройшли сильні дощі, які спричинили підняття рівня води в гірських річках, яка і нанесла купи пластикових пляшок.

Виїзд на МГЕС села Нижній Бистрий став практичною частиною тренінгу з інноваційного екологічного репортажу, який в рамках проекту «Дрон-погляд на зони екологічного лиха» пройшов 24-25 листопада в Ужгороді.

Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська поліцейська з позивним "Лисиця" рятує життя побратимів на фронті: сила української жінки (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська