1. Новини Закарпаття
  2. >

Атомну угоду з Україною готова ратифікувати Австралія

20:17, 26 Листопада Суспільство

Серед аргументів проти - претензії щодо шкоди навколишньому середовищу та зношеності обладнання українських ядерних реакторів, а також конфлікт на сході України.

У Загальному постійно діючому комітеті з питань договорів Федерального парламенту Австралії почалася процедура громадського обговорення Угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Австралії про співробітництво у сфері використання атомної енергії в мирних цілях. Це обговорення є одним з етапів проходження Угодою внутрішньодержавних процедур в Австралії, повідомляє «Укрінформ».

Обговорення в Загальному постійно діючому комітеті з питань договорів велося навколо зауважень, поданих громадським сектором - екологічними організаціями Австралійський фонд з питань консервування та Громадяни за ядерне роззброєння - і рекомендацій, наданих Радою сировини та Міністерством закордонних справ і торгівлі Австралії.

Під час обговорення було позитивно оцінено виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань, добровільну відмову України від ядерної зброї, ратифікацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, зміцнення співпраці з Асоціацією західноєвропейських органів ядерного регулювання (WENRA) і т. д.

Серед аргументів проти - претензії щодо шкоди навколишньому середовищу та зношеності обладнання українських ядерних реакторів, а також конфлікт на сході України.

За результатами обговорення профільні відомства - Рада і Міністерство закордонних справ і торгівлі Австралії - підтримали схвалення Угоди. Згідно з процедурою, профільний комітет буде працювати з угодою протягом 20 парламентських засідань (Parliament review process), тому австралійська сторона очікує завершення процесу в першій половині 2017 року.

Читайте на ГК:Кабмін перерахував розмір субсидій
Читайте на ГК:На пляжі в Бердянську зафіксували американця, який продавав кукурудзу / ВІДЕО
Читайте на ГК:На українські компанії готуються нові кібератаки - СБУ
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus