1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці відроджують кооперативний рух за досвідом Євросоюзу

254
Суспільство Закарпаття

Минулого тижня у Славському у рамках проекту CLEEN* відбувся семінар «Енергетичні кооперативи в Україні», який зібрав громадських активістів, експертів та всіх зацікавлених осіб.

Захід був організований українськими та німецькою громадськими організаціями.

Учасниками семінару стали 23 представники громадських організацій, які працюють у сфері охорони довкілля та енергоефективності в Україні, представники місцевих громад та існуючих сільськогосподарських кооперативів та енергоменеджери українських міст.

«Я радий, що переважна більшість учасників семінару – це громадські активісти. Питання енергоефективності та розвитку ВДЕ не байдужі для суспільства. А отже, і нам, владі, потрібно сприяти таким ініціативам», - прокоментував один з учасників.

На семінарі розглядались можливості та перспективи для створення енергетичних кооперативів в умовах сучасної України. Найбільша зацікавленість серед учасників спостерігалась до досвіду кооперативного руху і розвитку відновлювальних джерел енергії у країнах Євросоюзу, зокрема в Німеччині, та у Грузії. Разом з тим активісти познайомились з досвідом започаткування енергетичного напрямку в сільськогосподарських кооперативах Тернопільщини та Закарпаття. В результаті семінару були напрацьовані економічні моделі енергетичних кооперативів, над створенням яких вже сьогодні можна розпочати активну роботу.

«Ця зустріч дала мені чітке бачення та розуміння навіщо і як саме створювати енергокооперативи. Особливо цікаво було познайомитись з живим практичним досвідом вже діючих кооперативів, які працюють не лише у сфері сільського господарства, але й у сфері енергетики.», - прокоментував активіст з Тернополя у своєму Facebook.

Організаторами семінару виступили РМЕО «ЕКОСФЕРА» (Ужгород) разом з німецькою організацією «Жінки Європи разом задля мабутнього» (WECF/WICF) з Мюнхена та ГО «Екоклуб» (Рівне).

*CLEEN – міжнародний 3-річний проект, метою якого є створення мережі організацій громадянського суспільства з Вірменії, Грузії, Молдови, України та зміцнення їх потенціалу. Проект спрямований на підвищення енергоефективності та економії коштів, а також підвищення відповідальності місцевих і національних органів влади з цього питання.

Читайте також: