1. Новини Закарпаття
  2. >

Журналісти розповіли, що спільного між Путіним і Сталіним

21.10.2016 21:55 Суспільство

Войовничість як ознака слабкості.

Войовничість як ознака слабкості.

"Кожного тижня російський президент Володимир Путін знаходить нові способи налякати світ", - пише Economist.

Тижневик зазначає, що нещодавно Москва перемістила ракети, які можуть нести ядерні боєголовки, до кордонів Польщі і Литви, передає ВВС Україна.

Після цього Росія відправила авіаносець з півночі до берегів Сирії. А ще пригрозила збивати американські літаки, якщо вони атакуватимуть позиції сил Башара Асада.

"У новинах на російських телеканалах повно балістичних ракет і бомбосховищ", - пише видання.

Втім, Росія "не збирається воювати з Америкою", а більша частина войовничої риторики є лише гучними словами, вважає тижневик.

На відміну від радянських лідерів після Сталіна, Путін керує одноосібно і його не контролює політбюроEconomist

На думку Economist, така войовничість є ознакою "хронічної, виснажливої слабкості".

Видання нагадує, що Росія має дуже серйозні проблеми в економіці, політиці і суспільстві. Частково це пов'язане з санкціями Заходу, але "корупція і падіння цін на нафту відіграють більш значну роль", пише Economist.

"Інститути, які мали б створити основу для процвітаючої Росії, такі як верховенство права, вільні ЗМІ, демократія та відкрита конкуренція, становлять екзистенціальну загрозу для прогнилої держави Путіна", - вважає тижневик.

Однак Economist зазначає, що "слабка" і "непередбачувана" країна з ядерною зброєю є небезпечною.

У певному сенсі навіть більше ніж СРСР. Адже, "на відміну від радянських лідерів після Сталіна, Путін керує одноосібно і його не контролює політбюро".

Як пише видання, глава Кремля також навчився протистояти США.

"Не надто жорсткі санкції Заходу роблять життя простих росіян більш складним, але також дають людям образ ворога, проти якого варто об'єднуватися", - зазначає видання.

Аби стримати Путіна, США мають продовжувати переговори з Росією, адже "час на їхньому боці", вважає тижневик.

При цьому Захід має чітко попередити Москву, що в разі масштабної "агресії" проти таких країн, як Грузія та Україна, він залишає за собою право надати їм зброю, зазначає Economist.

Не надто жорстке попередження

Про те, як Тереза Мей і Франсуа Олланд переконували лідерів ЄС прямо пригрозити Росії санкціями через бомбардування Алеппо, пише Guardian.

На зустрічі європейських лідерів у Брюсселі обговорювалися порушення повітряного простору російськими літаками, кампанія з дезінформації, кібератаки та втручання у політичний процес всередині ЄС.

Image copyrightAFPImage captionЛідери Німеччини, Франції та Британії хотіли жорсткіших рішень щодо Росії через Сирію

Великобританія, Франція та Німеччина намагалися переконати інші країни в тому, що ЄС має зробити Москві попередження щодо можливих санкцій. За словами Терези Мей, Росія "кидає виклик демократичним цінностям та інститутам", цитує її видання з посиланням на джерела на Даунінг-Стріт.

Зрештою, через незгоду Італії згадка про санкції зникла з тексту підсумкового комюніке. Як пише Guardian, учасники зустрічі замінили чітке формулювання на більш розмите. При цьому прем'єр-міністр Італії Матео Ренці заявив, що "важко уявити", що таке формулювання означатиме нові санкції проти Росії.

А от президент Європейської Ради Дональд Туск закликав лідерів ЄС зайняти жорсткішу позицію. За його словами, стратегія Москви полягає в тому, щоби зробити блок слабшим.

"Нарощування протистояння з Росією не є нашою метою. Ми лише реагуємо на дії Росії", - цитує його Guardian.

Читайте на ГК:У Німеччині відповіли, що буде зі статусом біженців для українців без закордонних паспортів
Читайте на ГК:Стійкі до антибіотиків та лікування: бактерії на МКС мутували в щось, чого раніше не бачили на Землі
Читайте на ГК:Апокаліптичні кадри стали реальністю: міста стали помаранчевими від пилу із Сахари (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська