1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: погоджено появу нового страхового збору - на медичне страхування

18:09, 15 Жовтня Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Невдовзі роботодавцям доведеться сплачувати збір на медичне страхування - 290-350 гривень на місяць. Працюючих громадян страхуватиме роботодавець, а непрацюючих — місцеві органи виконавчої влади.

Автори відповідного законопроекту розраховують на легалізацію тіньових доходів лікарів. Однак додаткове навантаження на фонд оплати праці може вплинути на розмір легальних зарплат працівників

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ухвалити за основу проект закону «Про загальнообов'язкове соціальне медичне страхування в Україні» (№4981), який сприятиме забезпеченню прав українських громадян на якісну та безкоштовну охорону здоров'я.

«Для громадянина проект безкоштовний. Він не сплачує внески. Сплачує той, хто страхує. Працюючих громадян страхуватиме роботодавець, а непрацюючих — місцеві органи виконавчої влади», — пояснюють автори проекту.

Згідно з проектом, страховий внесок буде однаковий для всіх. Проектом не встановлюються його розмір, натомість він має затверджуватися щорічно Кабміном разом із Програмою загальнообов’язкового соціального медичного страхування. За попередніми підрахунками, роботодавців зобов’яжуть сплачувати  290-350 грн на місяць за кожного найманого працівника.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Берегова, Виноградівщини та Мукачева 25 липня 2017 року
Читайте на ГК:Закарпаття пожинає плоди вчорашньої негоди / ВІДЕО
Читайте на ГК:На Закарпатських ринках вже з'явилися перші кавуни / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus