1. Новини Закарпаття

Більше 450 закарпатців уклали контракти та продовжили військову службу

07.10.2016 10:34 Суспільство

Про особливості контрактної служби розповіли у Закарпатському обласному військовому комісаріаті.

Про особливості контрактної служби розповіли у Закарпатському обласному військовому комісаріаті.

Так, за словами військових, станом на жовтень 2016 року понад 450 закарпатців вирішили продовжити військову кар’єру у Збройних Силах України. За вересень 2016-го контракти уклали майже 60 чоловік, у військкоматі відзначають позитивну динаміку.

Саме такий стан справ дозволяє уникнути сьомої черги часткової мобілізації. Про це Президент України заявив під час засідання Ради регіонального розвитку: «Як Верховний Головнокомандувач я не планую поки що оголошувати сьому хвилю мобілізації».

Президент наголосив на відповідальності керівників областей щодо супроводження двох процесів. По-перше, максимально широко сприяти військовим комісаріатам у проведенні набору охочих служити за контрактом та організації відповідної рекламної кампанії. По-друге, забезпечити призов на строкову службу.

За словами закарпатських військових, протягом останнього часу сталося чимало позитивних змін у порядку та умовах проходження військової служби, зокрема за контрактом. Так Указом Президента України від 10.06.2016 року №248/2016 підписане Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства. Цей документ регламентує порядок прийняття на військову службу за контрактом у Збройних Силах України осіб, які хочуть захищати Україну разом з її громадянами та вже зараз здійснюють оборону її рубежів. Таких на Закарпатті виявилось двоє.

«Людина, яка зголошується підписати контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України, отримує стабільне, гарантоване, конкурентоспроможне грошове забезпечення, а це від 7000 гривень для солдатського складу та від 8000 гривень і вище для сержантського, - зазначають у військовому комісаріаті. - Ці суми не враховують такі додаткові виплати, як: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу та грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки, у розмірі місячного грошового забезпечення».

Крім цього при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення на військовослужбовця та 50 місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї.

Також військовослужбовцям-контрактникам передбачений цілий ряд пільг та гарантій:

1. Отримання житла за рахунок держави. Військовослужбовці, які мають вислугу військової служби 20 років і більше, мають право на отримання постійного житла.

2. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм.

3. Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (від 30 діб і більше в залежності від вислуги).

4. Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду).

5. Безоплатна кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я.

6. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України (один раз на рік).

7. Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання). Після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту), військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність).

8. Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.

Разом з тим відповідно до ст. 119 «Кодексу законів про працю України» (із змінами) внесено зміни щодо розширення прав громадян України, їх соціального захисту, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме:

за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Читайте на ГК:Експрес тест на сифіліс
Читайте на ГК:Як вибирати чохол та скло для смартфона
Читайте на ГК:Як вибрати дитячий садок
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська