1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ужгородець, який до самої пенсії жив без паспорта нарешті отримав документ

05.10.2016 22:10 Суспільство

Ужгородець отримав український паспорт – якраз до пенсії.

Ужгородець отримав український паспорт – якраз до пенсії.

Мешканець ромського поселення звернувся до Ужгородського ЦПІКу з проханням допомогти зробити йому документ, що засвідчує особу. Таке похвальне бажання супроводжувалося доволі цікавою обставиною: чоловік до самої пенсії жив без паспорта громадянина України, пише uzhgorodka.

Житель вулиці Тельмана, 61-річний Ернест Буков зі своєю проблемою прийшов до юриста-консультанта Центру правової інформації.

Окрім того, що ніколи в житті не мав паспорта громадянина України, пан Ернест поділився в і про свою нелегку долю. 

У великій ромській родині він був восьмою дитиною із дев’яти. Закінчив тільки два класи Ужгородської ЗОШ № 13. Ще в радянські часи уклав офіційний шлюб зі своєю теперішньою дружиною Марією, разом вони виростили п’ятьох дітей. І хоча паспорт громадянина УРСР у пана Ернеста колись був, та документ згорів при пожежі. Йшли роки, але про виготовлення українського паспорта чоловік не турбувався.

Офіційної роботи Ернест не мав, але й без справи не сидів: жив випадковими заробітками, збирав металобрухт, горіхи. А про отримання паспорту задумався лише, коли прийшов час оформляти пенсію.

Першим кроком юриста-консультанта центру, було звернення до місцевого ЖРЕРу, який на підставі архівної картки за відповідною формою видав довідку про те, коли саме Ернест Буков отримав радянський паспорт (з його фото та даними).

Другим кроком став візит до місцевого управління Державної міграційної служби, яке видало чоловікові тимчасове посвідчення терміном на 1 місяць (також з фото), що підтверджує особу громадянина.
Далі було звернення до місцевого відділу РАЦСу, працівники, якого на підставі тимчасового посвідчення видали Ернесту Тітусовичу свідоцтво про народження (повторно).

Відтак, Ернест Буков (у центрі правової інформації за допомогою добрих працівників) в свій 61-ший рік отримав повторно свідоцтво про народження.

Зазначається також, що сам спеціаліст центру не лише надавав чоловіковібезоплатну правову допомогу, але й супроводжував його на всіх етапах, у всіх походах офіційними інстанціями.

Четвертим і завершальним кроком має стати подача усіх зібраних Ернестом особистих документів до місцевого управління ДМС, яке виготовить та видасть йому перший у житті паспорт громадянина України.

Читайте на ГК:300 доларів за «допомогу» у складанні іспиту з водіння: двом закарпатцям повідомили про підозру (ФОТО)
Читайте на ГК:Запобігання корупції: на Закарпатті відбувся мобільний курс оборонного менеджменту (ФОТО)
Читайте на ГК:Готель Брістоль зібрав кошти на розвідувальний БПЛА та передав його військовим
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська