1. Новини Закарпаття
  2. >

Спіймай мене якщо зможеш: фіскали починають полювання на нерозмитнені авто

28.09.2016 19:22 Суспільство ВАЖЛИВО

ДФС збирається патрулювати вулиці разом з поліцейськими, щоб відловлювати нерозмитнені авто. Правда, за законом фіскали не мають на це права, кажуть юристи.

ДФС збирається патрулювати вулиці разом з поліцейськими, щоб відловлювати нерозмитнені авто. Правда, за законом фіскали не мають на це права, кажуть юристи.

Державна фіскальна служба України почне "полювання" на нерозмитнені автомобілі з іноземною реєстрацією. "Страна.ua" розібралася в подробицях питання і в тому, чи дійсно це допоможе боротися з тотальним "нерозмитненням" машин.

В чому проблема?

Закон дозволяє ввозити машину без сплати митних платежів на територію іншої держави на термін лише до одного року. Але українці вміло обходять цю норму закону. Завдяки різним махінаціям, автомобілі на іноземній реєстрації ввозять в Україну так, що їх власники не платять високі митні збори - отже, український бюджет недоотримує мільярди гривень податків.

"Питання з контрабандою автомобілів за останні 20 років незалежності України піднімалося дуже гостро кілька разів. У нашій адвокатській практиці було 3-4 випадки, коли схеми по контрабанді авто прикривала українська митниця. Завозилися нерозмитненими десятки, а то і сотні автомобілів, за часів Януковича дуже популярними були номери-"двійники". Якщо пам'ятаєте, був скандал з подвійним сервером у Державтоінспекції, який і реєстрував ці автомобілі. Так що якщо ДФС всерйоз візьметься за боротьбу з контрабандою, це надовго припинить будь-які махінації з незаконним ввезенням і нерозмитненням автомобілів ", - пояснює юрист Ростислав Кравець.

Як податківці будуть шукати нерозмитнені авто?

За даними Креймера, зараз ДФС готує списки всіх автомобілів, які були ввезені на територію України в режимі тимчасового ввезення з 1 січня 2007 року (!) - Тобто, збирають базу майже за десять років.

"Всі автомобілі, які порушили митний режим більш ніж на 48 годин, будуть передані в розшук. З 1 листопада 2016 року планують запустити систему автоматичного аналізу режимів, і подача в розшук буде здійснюватися автоматично. ", - повідомив він.

За словами Креймера, для того, щоб виявляти автомобілі з іноземною реєстрацією співробітники податкової почнуть патрулювати вулиці разом з поліцейськими.

"З жовтня будуть проводиться спільні рейди з поліцією, а також тестування системи автоматичного виявлення автомобілів з іноземною реєстрацією на пунктах" потік ", - прогнозує він.

Правда, за словами глави Асоціації правників України Дениса Бугая, за законом фіскали не мають на це права.

"Закон забороняє поліцейським передавати документи власника автомобіля третім особам. Я не дуже собі уявляю, яким чином фіскали збираються патрулювати вулиці спільно з поліцейськими. Якщо мене, наприклад, на вулиці зупинить поліція разом з податківцями, я особисто просто відмовлюся пред'являти їм документи на машину і за законом буду абсолютно правий ", - стверджує фахівець.

Що загрожує порушникам закону?

Нерозмитнене авто - це контрабанда. Так що власникам таких машин, якщо фіскалам все ж вдасться їх зловити на вулицях, доведеться платити величезні штрафи або навіть нести кримінальну відповідальність.

"З іноземцями, які ввезли автомобіль на територію України, будуть розбиратися шляхом стягнення штрафів в країні постійного резидентства ... При несплаті штрафу за 485 МКУ протягом 5 робочих днів [фіскали] будуть клопотати про арешт майна, крім самого автомобіля Всім, хто ввіз більш одного автомобіля, окремий привіт у вигляді статті КК ", - пояснює Креймер.

Денис Бугай вважає, що за це правопорушення також може послідувати вилучення автомобіля.

"Але це станеться тільки в разі, якщо машина перебуває в Україні довше дозволеного терміну", - додає фахівець.

Що дасть полювання фіскалів на нерозмитнені авто?

На думку Дениса Бугая, подібні заходи фіскальної служби не будуть ефективними в боротьбі з нерозмитненими автомобілями.

"До тих пір, поки це буде вигідно, люди будуть в обхід закону перевозити автомобілі в Україну з-за кордону. А там машини стоять в рази дешевше, ніж у нас. Нерозумно прикривати провал податкової та митної реформи казками про незаконно ввезені автомобілі і Iphone ", - відзначає юрист.

Ростислав Кравець хоч і схвалює ініціативу ДФС, але вважає, що зараз для неї не час:

"ДФС варто було б в першу чергу зайнятися розробкою податкової політики. Щоб податкове законодавство в Україні стало передбачуваним. Щоб відійшли від практики, коли 29 грудня вносяться поправки до Податкового кодексу, і люди з жахом зустрічають перше січня, не розуміючи, які і в якому порядку вони повинні платити податки ".

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська