1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У хустському Вишкові відзначили день селища та провели традиційний сюреті-бал / ФОТО

27.09.2016 11:04 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Селище Вишково, що на Хустщині, завжди славилося давніми традиціями. Тут уміють добре працювати та весело відпочивати, а головне – місцеві жителі понад усе бережуть свою унікальність та автентичність.

Так, цими вихідними вишківчани святкували день селища. Урочистість вже стала традиційною і, як завжди, зібрала не тільки мешканців цього унікального, багатонаціонального, древнього населеного пункту, де проживають у мирі та дружбі угорці, українці, русини, румуни та представники інших національностей, а і чисельних гостей з-за кордону – Угорщини та Румунії.

Особливістю цьогорічних святкувань стало те, що їх об`єднали з проведенням традиційного угорського свята урожаю, так званого сюреті-балу, що раніше проводився окремо на стадіоні. Тож цього разу ошатний центр Вишкова прикрасив ще й імпровізований виноградник – епіцентр народного гуляння.

«Сюреті-бал - традиційне угорське свято, що бере початок з часів Австро-Угорщини. Готуючись до нього, молодь вивчає угорські мелодії, серед яких найвідомішою є пісня «Дозрів, дозрів чорний виноград», опановує давні танці. Головне завдання хлопців та дівчат – оберігати імпровізований виноградник від злодіїв, а зловивши – вимагати штраф, встановлений суддею в залежності від заможності «злодія». Це все відбувається у формі гри з піснями та танцями і покликане зберігати народні традиції», - розповідає «ГК» один із постійних організаторів свята – директор селищного будинку культури Йосип Барна.

Загалом перша письмова згадка про Вишково датована 1245-м роком. Поселення розросталось швидкими темпами і до 17-го століття було одним із найбільших на Закарпатті. Тож не випадково йому в 1620 році присвоїли статус коронного міста, а Ференц Ракоці тримав тут королівський озброєний загін.

Зі словами гордості про рідне селище та з побажаннями миру, добра та благополуччя звернувся до вишківчан господар населеного пункту Ярослав Гайович. Окремих представників громади, які беруть активну участь у культурному та суспільно-політичному житті селища, працюють на його благо та розвиток він нагородив почесними грамотами.

Вітали цього дня вишківчан і представники влади – перший заступник голови Хустської РДА Віктор Сабадош, голова районної ради Олександр Пацкан, гості з-за кордону. Миру та Божого благословення усім присутнім побажав місцевий священик Андрій Кващук.

Аматори сцени дарували присутнім свої творчі надбання, доробки, позитивні емоції та гарний настрій. Креативність, неординарність, майстерність, музичні та співочі таланти продемонстрували наймолодші учасники концерту – дошкільнята, танцюристи місцевого колективу «Тиса», школярі ЗОШ I-III ст.№1 та №2 ім.Ференца Келчеї, вихованці дитячої школи-мистецтв, учасники художньої самодіяльності навчальних закладів Яблунівки та Ракоша, інструментальний ансамбль « Вишківські бічкаші», співаки та музиканти Богдана Попович, Домініка Воринко, Евеліна Ганко, Михайло Товтик, Олександра Баюр, Ніна Цуцкова та інші. Провели концерт чарівні ведучі Бернадетта Барна та Богларка Бечке.

Окрасою свята стала виставка робіт образотворчого мистецтва, квітів, виробів із кукурудзяного листя, що діяла в місцевому будинку культури. На площі ж всі бажаючі мали змогу оглянути експозицію доробків членів творчого об`єднання художників і народних майстрів «АРТ-Вишково» та насолодитися не тільки духовною їжею, але й посмакувати угорськими стравами та напоями від місцевих господинь. Для дітей працювали різноманітні атракціони. А центром Вишкова протягом цілого дня гордовито мандрували колоритні вершники та музики, закликаючи на свято.

Читайте на ГК:Без паски і шовдаря, але з дивними замінниками: як закарпатка святкувала Великдень в одній із Європейських країн
Читайте на ГК:Небезпечна пожежа на Закарпатті: вогнеборці встигли врятували гараж та житловий будинок (ФОТО)
Читайте на ГК:Підкралася непомітно й "затягнула в полон": на Закарпатті невидима смерть ледь не забрала життя трьох дітей
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська