1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: крафтовим виноробам скасували ліцензії на оптову торгівлю

22.09.2016 11:45 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Днями депутати ВР України прийняли відповідний Закон.

Днями депутати ВР України прийняли відповідний Закон.

20 вересня прийнятий Закон «Про внесення змін до Закону України« Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів »щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного)» (законопроект № 2739).

За проголосували 231 народний депутат. Не підтримав відповідний законопроект лише один нардеп. Ще 9 народних обранців - уирималися і 92 - не голосували.

Відповідним Законом передбачено, що суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових) і виробляє їх з виноматеріалів (виноградних, плодово-ягідних або медових) виключно власного виробництва (не придбаного), має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку торгівлю.

До суб'єктів господарювання, що здійснюють оптову торгівлю алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії, в передбачених законом випадках не застосовуються штрафи.

Мета таких змін - створення реальних можливостей для розвитку виноробної галузі в Україні.

Сьогодні висока ціна оптової ліцензії - це перешкода для створення і початку нового бізнесу, особливо для невеликих фермерських господарств, а також є причиною нерівних конкурентних умов для великого і малого бізнесу. В результаті малий бізнес йде в тінь, а податківці і правоохоронці собливо ретельно і часто упереджено ставляться до малих фермерських господарствах, які хочуть виробляти вино.

Під час презентації документа депутат Андрій Вадатурський зазначив, що якщо для великих компаній 500 тисяч гривень на рік не є великою сумою, то для місцевих виробників вина це великі витрати.

"Це робить конкуренцію нерівною. Великі виробники платять за цією ліцензією 2-9 копійок з пляшки, а дрібні виробники мають сплачувати до 70 гривень з пляшки", - зауважив Вадатурський.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська