1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В оновлені гуртожитки УжНУ заселяютьмя студенти: вартість проживання – 990 грн. за три місяці

30.08.2016 22:58 Суспільство

Уже з 26 серпня гуртожитки Ужгородського національного університету почали приймати своїх пожильців.

Уже з 26 серпня гуртожитки Ужгородського національного університету почали приймати своїх пожильців.

Першою «хвилею» заселяли студентів першого курсу, а вже з 29 числа – всіх інших. Подробиці журналістам вишу розповів директор студмістечка Василем Кепичем.

Про це інформує прес-служба УжНУ.

–  Пане Василю, яка процедура поселення в гуртожиток?

–  Для поселення студентів першого курсу ордери видають заступники деканів факультетів. Опісля того, як ордер вже на руках, студенти йдуть до гуртожитків і поселяються в порядку черги. Та перш ніж дати свою згоду на поселення студентам показують їхні кімнати. Якщо студент погоджується на ці умови, з ним проводять інструктаж з техніки безпеки та підписують договір. Все дуже просто.

–  А чим укомплектовані студентські кімнати?

–  Основна частина забезпечена старим інвентарем. У минулому році ми закупили 490 нових матраців, декілька десятків комплектів нової постільної білизни. У цьому році закуплено ще близько 300 комплектів матраців. Ми, звісно, розуміємо, що цього усім не вистачить, але робимо все можливе. У першу чергу новий інвентар роздаємо пільговим категоріям та першокурсникам. З такими питаннями розбираються коменданти на місцях, адже їм ситуація видна найкраще.

– Скільки студентів було поселено перед початком навчального року?

–  Цього року було дуже мало виселень, адже магістри своє навчання ще продовжують, тому  звільнених місць дуже мало. Тепер ми змогли прийняти тільки 360 нових мешканців на всі 6 гуртожитків. Взимку виселяться ті студенти, котрі закінчать магістерську програму. Але ми будемо все тримати під контролем, і ті, хто не отримав місця в літній період, обов’язково поселяться взимку.

–  Скільки студентів проживає на оновлених поверхах гуртожитку №4? Яким чином відбувався відбір претендентів і чи селять туди  першокурсників?

–  Там знаходиться по 20 блоків на кожному поверсі, у яких проживає по 7 чоловік. Загалом розраховано на проживання 140-150 студентів. Звісно, першокурсники теж засиляються на оновлені поверхи. Розселенням займалися декани факультетів, деякі з них вирішили заселяти першокурсників. Я таку ініціативу підтримую, бо вважаю, що новоприбулі повинні з першого дня пересвідчитися, що університет про них дбає. І хочу наголосити, що ми будемо прискіпливо наглядати за відремонтованими поверхами та ретельно дивитися за тим, аби майно не нищилось.

–  Пане Василю, а яка ціна за проживання? Чи повинні студенти в оновленому гуртожитку платити більше? 

–  Ні, в жодному разі! Всі, хто проживає у гуртожитках, зараз платять однакову суму. Раніше ж гуртожиток №4 був дорожчий, через блочну систему, а інші – дешевшими. Зараз, через підвищення тарифів, вимушено підняли ціну за проживання і зрівняли її у всіх гуртожитках. Наразі проживання коштує 330 грн. за місяць. Оплата проводиться відразу за три місяці – тобто 990 грн.

Голова студради УжНУ Олександр Варшава розповів нам, що спільно з керівництвом вишу і студмістечка було вирішено селити на відремонтований поверх студентів чотирьох факультетів – юридичного, історичного, міжнародної політики та бізнесу і математичного, які не мали за всі роки проживання в гуртожитку порушень, а також за рівнем успішності у навчанні. Кожен факультет отримав квоту у 35 місць. Дуже сподіваємося,, що ми зробили правильний вибір і ці студенти будуть бережливо ставитися до тих умов, які для них створює університет.

У фойє гуртожитку нині людно. Велика кількість дорожніх сумок, торбин, а також гамір, вказують на процес інтенсивного заселення. Нам вдається знайти пожильців, які розповідають, що заселились без проблем.

Олександр Вусікер, м. Кам’янець-Подільський, факультет міжнародних відносин: 

«Я приїхав на факультет отримати ордер, там мені повідомили приємну новину, що першокурсникам цього року пощастило – їх поселятимуть у найкращі умови. І взагалі мені вдалось зробити це дуже швидко. Заплатив за три місяці наперед і все – живи собі і вчися».

Ольга Тафійчук, Рахівський район, історичний факультет: «Проживання коштує як і всюди – по 330 грн. за місяць. Я навчаюсь на другому курсі магістратури і тільки сьогодні перебралась на цей поверх. Загалом, я дуже задоволена умовами, все найнеобхідніше є. Мушу сказати, що раніше я жила в 53 блоці, і умови там були не найкращі. Але ми звернулися до адміністрації студмістечка і спільними зусиллями вирішили ту проблему. У новій кімнаті особисто для мене бракує тільки карнизу».

Христина Ходанич, Великоберезнянський район, факультет міжнародних відносин: 

«На наш факультет було виділено і розподілено 12 місць. Кімнати оновлені, нові меблі, але дуже тішить, що зробили ремонт у ванній кімнаті».

Юрій Яцона, Виноградівський район, інженерно-технічний факультет:

«Ми вже давно живемо в цьому блоці, в сімейній кімнаті з дружиною, а на період ремонту нас переселили на поверх нижче. Зараз, коли ми повернулись, ніяких додаткових коштів не сплачували, як і всі заплатили по рахунку –  і все».

Василь Лісовець, Хмельницька область, юридичний факультет:

«Все в кімнатах влаштовує, не вистачає стільців та вішалки. Але загалом нема нащо скаржитись».

Іра Лукашук, Волинська область, факультет менеджменту і бізнесу: 

«УжНУ я обрала саме через спеціальність «прикладна лінгвістика», адже вона є не у кожному виші. В кімнаті є всі необхідні меблі, а дрібниць яких не вистачає  – докупимо».       

До нового навчального року залишились лічені дні. Літо закінчується, університет продовжує капітальні ремонти, а студенти поселяються і готуються до занять. Першокурсники покидають свою домівку на декілька років, але знаходять нових друзів та починають будувати своє самостійне життя. А Ужгородський національний університет робить все можливе, аби студентські роки запам’яталися на все життя лише приємними миттєвостями.

Коментар ректора УжНУ Володимира Смоланки:

«Уперше за усі роки при складанні списків поселення у гуртожитки ми враховували пропозиції деканатів та органів студентського самоврядування. Саме вони вносили пропозиції, кого і куди поселяти з числа тих місць, які їм були виділені.

Також ми не піднімали ціни за проживання для студентів, які живуть у щойно відремонтованих кімнатах – вона є такою ж,  як і для всіх інших студентів, які живуть у гуртожитках. Важливо, що ціна проживання в гуртожитку є нижчою від собівартості послуг. Наприклад, плата за проживання у цьому році складає 330 гривень, при тому що собівартість складає більше 420 гривень. З врахуванням цього університет щорічно доплачує студентам за проживання в гуртожитках близько 2 мільйонів гривень.

Хочу наголосити, що ремонтні роботи в університеті не закінчуються. Навпаки, вони продовжуються і в гуртожитках, і в навчальних корпусах. У цьому навчальному році ми плануємо розпочати капітальний ремонт ще одного поверху в гуртожитку №4, а також в одному з гуртожитків на Студентській набережній. Переконаний, що студентські новосілля у відремонтованих гуртожитках УжНУ будуть регулярними”.

Читайте на ГК:На Закарпатті виявили склади з "сюрпризом": відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Діти залишились без батька: закарпатці провели в останню дорогу полеглого Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Штовхнула та відібрала сумку: на Закарпатті затримали зловмисницю, яка пограбувала 57-річну жінку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська