1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Митець – самородок із Хустщини демонструє різні таланти / ФОТО

28.08.2016 13:27 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Митець із хустського Вишкова Олександр Бонгар - людина надзвичайної скромності та неймовірно широкої палітри талантів.

Він не лише малює, хоч більшість односелищан знають його саме як художника, митець виготовляє чудові скульптури з гіпсу, глини та бетону, будує неймовірної краси декоративні замки, захоплюється оздоблювальними роботами, пробує себе в різьбі.

У невеличкій майстерні, де пан Олександр творить свої шедеври, тісно. Більшу частину приміщення займають картини, над деякими з яких, як сам зізнається, працює вже кілька років – постійно вдосконалює, як каже, «оживляє». Тут також можна побачити цікаві скульптури народного героя Олекси Довбуша, цілу серію чудернацьких чоловічків, яких господар називає «охоронцями достатку», а ще безліч заготовок різного стилю та характеру. Тематика  робіт художника дуже різноманітна. Він не раз брав участь у  оздобленні церкви, чимало його робіт біблійних сюжетів прикрашають стіни храмів.

-Мистецтвом я захопився ще в дитинстві. На малювання першого пейзажу надихнула неймовірної краси природа рідного краю. За роки вже маю чималу серію полотен з мальовничими краєвидами Вишкова та Шаяна. Після закінчення школи пробував вступити на навчання до Ужгородського училища прикладного мистецтва ім.А.Ерделі, але не поталанило. Згодом, вже працюючи в стільцевому цеху Буштинського лісокомбінату, подав документи до Московського народного університету, не полишаючи бажання займатися мистецтвом не лише аматорськи, а вже більш професійно. Про ті роки навчання з однодумцями згадую з неймовірною теплотою, - ділиться з «ГК» пан Олександр.

За свій вік 60-річний митець пережив різні періоди, але творчої роботи не полишав ніколи, навпаки, розвивав свій талант у різних напрямках. Пан Олександр переконаний: незважаючи на непрості умови, люди все ж потребують мистецтва. Зізнається, навіть зараз, коли значно зменшився продаж виробів, більше часу почав проводити в майстерні, бо саме це приносить йому справжню духовну насолоду. А торік, будучи членом творчого об`єднання художників та народних майстрів «Арт-Вишково» (кер. Міклош Штець), навіть відкрив персональну виставку з нагоди ювілею, щоб поділитися своїми роботами з іншими. На запитання про улюблені витвори скромно відповідає:

"Якихось робіт, що особливо до душі, не маю – подобається все, бо насправді творю серцем. Просто деякі з них, приміром, полотна під назвами «Елегія», «Цигани», «Прометей» є втіленням власного мистецького бачення, моя життєва філософія. А деякі особливі, бо творив для близьких: картина «Маки» - особливий подарунок для коханої дружини Марти, декоративний замок перед будинком, ніби символічне відродження після важкої операції на серці. Тобто кожен витвір у моєму творчому доробку має своє значення і свою історію. Загалом, творчість – це мій спосіб життя. Тож поки живу – доти творю».

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська