1. Новини Закарпаття
  2. >

Нові подробиці діяльності Пола Манафорта на Україні

20.08.2016 23:35 Суспільство

Американська преса продовжує приділяти пильну увагу Полу Манафорту, главі виборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Американська преса продовжує приділяти пильну увагу Полу Манафорту, главі виборчого штабу кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Раніше стало відомо, що Національне антикорупційне бюро України виявило платежі, призначені для Манафорта, в так званому "чорному гросбухах", який нібито зберігався в офісі Партії регіонів в Києві. Сам Манафорт заперечує, що отримував гроші, не враховані бухобліком, а також запевняє, що ніколи не працював на уряди Росії і України. Як би там не було, в четвер влада України опублікували у відкритому доступі витяги з "чорного гросбуха". Цю новину викладає і коментує The New York Times. The Washington Post розповідає читачам про кар'єру Манафорта на Україні і його зв'язках з двома магнатами - українським і російським, передає inopressa.

"Як Пол Манафорт, радник Трампа, воскресив свою кар'єру - і успіхи в бізнесі - на Україні" - так озаглавлена ​​стаття в The Washington Post. У 2004 році Манафорт, мабуть, з деякими зіткнувся труднощами, оповідають журналісти Том гамбургер, Дана Пріст і Ендрю РОТ. "Відповідно до реєстру нерухомості, виник ризик, що кінний завод у Флориді, яким він володів разом з дружиною, перейде до заставодержателя за борги Свій будинок у Вірджинії Манафорт заклав, щоб отримати чверть мільйона доларів в якості позики.", - Пишуть журналісти Том Гамбургер, дана Пріст і Ендрю рот. Про кар'єру Манафорта як політичного консультанта тоді майже нічого не було чутно. Тим часом раніше, в 70-80-і роки, Манафорт працював у Джеральда Р. Форда, Рональда Рейгана і Джорджа показника Ляпунова У. Буша.

"У 2005-му доля Манафорта, мабуть, змінилася на краще. Він став радником українського сталевого магната, який (за словами тих, хто працював там разом з Манафортом) звів його з одним з наймогутніших українських політиків, Віктором Януковичем. Тим часом на батьківщині корпорації, пов'язані з Манафортом, придбали в "Вежі Трампа" за об'єкт 3,7 млн ​​доларів, а потім ще дві дорогі квартири в Нью-Йорку, Манафорт з дружиною купили новий будинок у Флориді ", - йдеться в статті.

Навесні нинішнього року Манафорт повернувся з східноєвропейської політичного життя і бізнесу в США і очолив виборчий штаб кандидата-республіканця Дональда Трампа, відзначає видання. Манафорт мав славу надійним професіоналом, здатним внести стабільність в хаотичну кампанію Трампа. Самому Манафорту ця посада обіцяла шанс знову зайняти помітну роль в політичному житті США.

Газета повідомляє: на цьому тижні Трамп зменшив повноваження Манафорта - доручив двом іншим політтехнологам взяти на себе керівництво, хоча номінально Манафорт залишається главою штабу.

"Перестановки в штабі пішли за статтями, що з'явилися на цьому тижні, - повідомленнями, що ім'я Манафорта спливло в розслідуванні Національного антикорупційного бюро України", - йдеться в статті.

"Агентство розслідує твердження, що Янукович, у 2010 році переміг на президентських виборах ПРИ сприяння Манафорта, і інші особи, пов'язані з його Партією регіонів, викрали активи на суму до 100 млрд доларів до того, як в 2014 році Янукович втік до Росії", - йдеться в статті.

Українські слідчі заявили, що виявили "чорний гроссбух", що демонструє, що партія Януковича в 2007-2012 роках призначила для Манафорта 12,7 млн ​​доларів.

На думку газети, виявлення гросбуха, можливо, спонукає співробітників ФБР, які працюють в Києві за домовленістю з Антикорупційним бюро, перевірити зв'язку Манафорта з Україною.

Газета переходить до подробиць роботи Манафорта на Україні. За словами українців і американців, які працювали з Манафортом, в 2005 році Манафорт Став Ріната Ахметова радником. "Це один з найбагатших українських олігархів, один з ключових прихильників Януковича і Партії регіонів", - характеризує його газета.

"Перше доручення Манафорту полягало в тому, щоб очистити локальну і міжнародну репутацію якоїсь компанії, що належала Ахметову і базувалася в російськомовній індустріальної Донецької області", - йдеться в статті.

Партією регіонів "переважно керували люди, які швидко сколотили статки після того, як СРСР розпався і на Україні почався загальний бійка за фінанси", пишуть автори.

Пізніше, за словами поінформованих джерел, Манафорту доручили очистити Імідж Віктора Януковича. Консультант переконав Януковича акуратніше розчісувати волосся, не відхилятися від теми на публічних виступах і використовувати чітку риторику.

Українські політичні консультанти говорять, що Янукович перейнявся довірою до Манафорту, а перемога Януковича на президентських виборах була визнана доказом, що підхід Манафорта успішний.

"У Вашингтоні Манафорт і його команда зустрічалися з співробітниками Держдепартаменту та іншими авторитетним особами, щоб переконати їх, що Янукович - прозахідний демократ, який підтримує НАТО і готовий тісніше співпрацювати з Вашингтоном", - пише видання, посилаючись на його колег і колишніх американських чиновників ,

"Але Манафорт не реєструвався як іноземного агента або в якості лобіста у Вашингтоні в зв'язку зі своєю роботою з Україною", - підкреслює видання.

Тим часом, на думку американських експертів з етики, всякий, кому закордонне уряд або політична партія безпосередньо платять за роботу в США, повинен зареєструватися в якості іноземного агента.

За твердженнями видання, Манафорт також налагодив фінансові зв'язки з багатіями в регіоні, в тому числі з особами, яких міністерство юстиції США зараз продовжує перевіряти.

У 2008-му він спробував побудувати на Манхеттені житловий комплекс люкс-класу разом з українським магнатом Дмитром Фірташем, пише газета. У 2013 році прокуратура США звинуватила Фірташа у підкупі і відмиванні грошей і зажадала його екстрадиції з Австрії.

"У зв'язку з іншим бізнес-проектом російський алюмінієвий магнат Олег Дерипаска звинуватив Манафорта в суді на Кайманових островах в тому, що Манафорт взяв без малого 19 млн доларів, призначені для інвестицій, а потім не відзвітувався про гроші, не повернув їх і не відповів на численні запитання щодо того, на що саме були використані ці гроші ", - йдеться в статті.

Фінансові зв'язку Манафорта та інших радників Трампа з регіоном підсилюють стурбованість американських експертів з приводу зовнішньополітичної позиції Трампа, відзначає видання.

На цьому тижні Манафорт заявив, що в 2014 році порвав стосунки зі своїм українським клієнтом. "Але колеги з Києва і Москви кажуть, що він продовжував працювати на Партію регіонів, нині перейменовану в Опозиційний блок і очолювану колишнім главою адміністрації Януковича", - йдеться в статті.

Один колега повідомив, що бачив Манафорта в Києві в жовтні і той сказав, що приїхав домовлятися про гроші, які належали йому за консультування нової партії.

Згідно з українським реєстром, Манафорт не закривав офіційно свою фірму в Києві до квітня 2016 року.

"Україна опублікувала більш детальні відомості про платежі, призначених для помічника Трампа" - сповіщає в заголовку The New York Times. Журналісти Ендрю Е. Крамер і Баррі Мейер повідомляють: від української влади зажадали підтвердити їх твердження про платежах, призначених Партією регіонів для Манафорта. У четвер влада України опублікували рядки з бухгалтерської книги. У деяких записах фігурують мільйони доларів, відзначає газета.

"Ці одкровення також вказують на нестандартно велику роль колишнього високопоставленого члена Партії регіонів при переказі грошей радникам і лобістам з США, серед яких були як республіканці, так і демократи Це відбувалося в момент, коли партія намагалася очистити свій імідж у Вашингтоні.", - Йдеться в статті.

"Екс-член партії, Віталій Калюжний, деякий час очолював комітет з міжнародних відносин в українському парламенті, 9 раз розписався за отримання платежів, призначених для Манафорта", - стверджує видання зі слів українського депутата Сергія Лещенка, вивчила документи. У гросбухах містилися платежі з 2007 по 2012 рік.

"Калюжний також був засновником і членом правління брюссельської НКО Європейський центр для сучасної України, яка найняла вашингтонську лобістську фірму Подеста Group Фірма Отримала 1,02 млн доларів за просування програми, яка в цілому була співзвучна Партії регіонів", - йдеться в статті. Видання нагадує: Джон Д. Подеста, Подеста Group співзасновник, зараз очолює виборчий штаб Хілларі Клінтон, а фірмою тепер керує його брат, Тоні Подеста.

"Про роль Калюжного, колишнього програміста з Донецька, в напрямку коштів компаніям глав обох виборчих штабів раніше не повідомлялося", - підкреслює газета.

Тим часом інформагентство Associated Press, посилаючись на електронні листи, з якими ознайомилося, стверджує, що Манафорт і його діловий партнер Рік Гейтс займалися в Вашингтоні таємним лобіюванням, щоб вплинути на американські ЗМІ і чиновників уряду.

"Гейтс відзначав в електронних листах, що виконував цю роботу через дві лобістські фірми, в тому числі Подеста групи, так як міністр закордонних справ України не хотів втягувати в це посольство своєї країни. AP стверджує, що метою однієї з кампаній Гейтса було створення на Заході негативної громадської думки про Юлію Тимошенко ", - йдеться в статті.

Газета повертається до платежів для Манафорта. Він категорично заперечує, що особисто отримував платежі готівкою, не охоплені бухгалтерським обліком. "Але його заява залишає відкритим варіант, що платежі готівкою надходили його фірмі або партнерам", - пише газета. На думку видання, подробиці записів, опубліковані українською владою в четвер, підтверджують цю версію.

Видання також зазначає, що Партія регіонів, по-видимому, не включила ці платежі в звітність про фінансування своїх виборчих кампаній в Україні.

Читайте на ГК:Нові покарання для чоловіків: які основні зміни до законодавства про мобілізацію
Читайте на ГК:Війна дронів в Україні вийшла на новий рівень, сторони змінили тактики, — Forbes
Читайте на ГК:Що чекає українців після перерахунку пенсій: у ПФУ дали відповідь
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська