1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатський “Геніус” назвав кращих серед обдарованої молоді краю / ФОТОРЕПОРТАЖ

30.05.2016 08:50 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Благодійний фонд “Геніус” був створений з метою пошуку в регіоні обдарованих музикантів, спортсменів, науковців, загалом творчих особистостей і талантів.

Років 20 тому в нинішнього ректора Закарпатського угорського інституту Ілдіко Орос народилась ідея систематично проводити на Закарпатті конкурс серед юних виконавців угорських народних пісень і танців. Тепер її втілили в життя саме ентузіасти з “Геніусу”. В неділю вони провели чергові фінальні оглядини у цій категорії.

Змагання відбувались у чотирьох номінаціях у нещодавно відкритому атріумі – концертному залі під скляним дахом ЗУІ. На їх переможців чекали серйозні відзнаки – тижневі відпочинки в різних літніх таборах на Балатоні (Угорщина) та Румунії, Великоберезькому, Пийтерфолвівському та Вишківському центрах народної творчості, запрошення на гала-концерти “Куруц фесту”, Дня таланту, виступ на сцені Угорського національного театру тощо. Отож, змагання були напруженими. Їх оцінювало професійне журі на чолі з народним артистом, лицарем Угорської культури Лайошем Палом.

Учасників конкурсу тепло вітали ректор ЗУІ Ілдіка Орос, консул Генерального консульства Угорщини в Берегові Ласло Форого та голова журі Лайош Пал. Вони зичили юним талантам успішних виступів і бажали далі поширювати своє мистецтво, прищеплювати любов до нього іншим ровесникам та дорослим.

Загалом до участі в конкурсі подали заявки 450 юнаків та дівчат віком від 7 до 15 років, які підготували 40 різних композицій. Було проведено два попередні відбори в Берегові та Ужгороді. До завершальної стадії потрапили кращі із кращих, які змагались, як уже зазначалось, у чотирьох номінаціях: індивідуальні музиканти, соло танцювальних пар, танцювальні колективи та інструментальні ансамблі.

“Було надзвичайно не просто назвати переможця,- каже голова журі Лайош Пал.- Адже в кожного з них була якась родзинка, власний стиль інтерпретування свого номера, підлаштування під гру групи супроводу тощо. Довелося йти на компроміси.”

Перше місце серед інструментальних колективів журі вирішило не присуджувати.

“Їм необхідно ще попрацювати над майстерністю виконання,” - висловив позицію професіоналів Лайош Пал.

З-поміж соло-музикантів пальму першості віддали Ребеці Нодь з Великої Паладі, між танцювальних пар найбільше залікових балів набрали зовсім юні Ребека Дзяпко та Давид Адам з Чопа, а серед танцювальних колективів Фортуна на цей раз “пригорнулась” до народного ансамблю “Чюллев” з Ужгорода.

Окрім цього, ряд виконавців отримали від членів журі з десяток спеціальних призів. Вони, зокрема, дістались скрипалю з Вишкова Балінту Мацо, його “колегам” по конкурсу Доріні Челе з Великої Паладі, Естері Сабов з ужгородського Тийглаша, танцюристам з брегівської “Веселки”, ансамблям імені Ференца Егрі з Малих Геївців та Косинської школи мистецтв, Юлії Ковач з Ракошина, багатьом іншим. Чимало призів випало й на долю єдиного україномовного учасника конкурсу – інструментальному гурту з Буштина. Захоплення у глядачів викликали також спільні композиції минулорічних переможців та наставників юних талантів разом із членами журі.

Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська