Зустріч із відомим українським фольклористом, етнографом, академіком та літературознавцем Іваном Хлантою пройшла у центральній районній бібліотеці.
Захід був присвячений 75-літтю автора, Заслуженого діяча мистецтв України, в доробку якого більше ста збірників народних пісень, казок , бібліографічних праць, духовних творів тощо.
Записувати пісні та казки я почав ще в школі у своєму рідному селі Копашневі на Хустщині і займаюся цим уже більше 60 років,- розповів Іван Хланта. – Це кропітка робота. На жаль, влада не дуже розуміє важливість цієї справи. Тому на збирання перлин народної творчості у мене йде в середньому 20 відсотків часу, а решта 80 – на те, аби їх видати окремою книжкою.
Присутнім на зустрічі автор презентував свої останні збірники «Казки та легенди з-під Хустського замку» , «Літературно-мистецьке життя Копашнева» , інші власні видання, наявні в місцевій бібліотеці.
-На жаль, на Закарпатті зникають веснянки, які раніше виконувалися під час великодніх свят, і колядки світського характеру. Так само втрачається весільний обряд, усе рідше можна почути балади, що колись побутували на вечорницях. Тому було б добре, якби в кожному селі бодай хтось записував ці народні скарби, аби їх не втратити назавжди,- ділився думками про долю народно-поетичної творчості краю Іван Хланта.
Приємним подарунком ювіляру на зустрічі стала інсценізація уривка закарпатських вечорниць, яку виконав ансамбль народної музики Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Бели Бартока, віночок народних пісень від жіночого тріо викладачів цього музичного закладу.
З відомим народознавцем упродовж двох годин спілкувалися представники інтелігенції, громадські та культурні діячі Виноградова, а також молодь.