1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги краян: 1 травня підвищується мінімальна зарплата та пенсія

29.04.2016 12:00 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Держбюджетом 2016 передбачено підвищення з 1 травня прожиткового мінімуму і, відповідно, всіх виплат, які пов'язані з даним соціальним стандартом.

Держбюджетом 2016 передбачено підвищення з 1 травня прожиткового мінімуму і, відповідно, всіх виплат, які пов'язані з даним соціальним стандартом.

Розмір мінімальної заробітної плати з 1 травня складе 1450 гривень (раніше - 1 378 грн).

Роботодавці, які виплачують своїм працівникам зарплату в розмірі менше 1 450 гривень, повинні її підвищити, інакше їм загрожує відповідальність.

Згідно ст. 265 КЗпП України за порушення законодавства про працю, зокрема, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, карається у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.
Також з 1 травня збільшиться мінімальна пенсія з 1074 грн. до 1130 грн. Крім того, збільшаться деякі надбавки, доплати та допомоги.

Варто зазначити, що підвищення мінімальної зарплати впливає на розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), який сплачують за себе підприємці. Так, мінімальний розмір ЄСВ за травень складе 319 грн (за ІІ квартал 2016 року - 941,16 грн). Максимальна величина доходу, на яку потрібно нараховувати ЄСВ, з 1 травня дорівнює 36 250 грн. Максимальний розмір нарахованого ЄСВ з 1 травня складе 7975 гривень, або 3048,63 гривень при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юрособа.

Разом з тим, підвищення мінімальної зарплати не впливає на: ставки єдиного податку для I і II груп; суму податкової соцпільги і граничний розмір доходу, який дає право на неї; суму неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків; нецільову благодійну допомогу; граничний розмір добових.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, до 2018 року мінімальна зарплата зросте на 329 гривень.Також повідомлялося, що наразі майже половина українців не можуть прожити на свою зарплату.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська