Наприкінці тижня у столиці Угорщини відбувся ярмарок вакансій для студентів із Закарпаття, які навчаються в Будапешті.
Таких тут нараховується понад 360 осіб. Захід проходив у професійному коледжі Арона Мартона інституту Баллаші. У ньому взяли участь представники знаних фірм 6 країн, де компактно проживають угорці, в тому числі Закарпаття. Наш край репрезентували “Флекстронікс”, “Джейбіл ЛТД”, “Авант Берегово”, “Крістал Наілс”, Спілка підприємців “Нийдьготар” та делегація викладачів Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці на чолі з секретарем КМКС Карлом Беркі.
Перед присутніми з лекцією про шляхи поліпшення економічних зв’язків Угорщини із країнами, де компактно мешкають угорці, та форми підтримки їх господарських потугів виступив Уповноважений угорського уряду доктор Іштван Грежа. Він наголосив, що хорошим прикладом реалізації спільних інтересів є вишеградська четвірка, її намагання слід всіляко підтримувати. Зміцнюючи ділові стосунки, в тому числі в економічній сфері, доцільно більше уваги приділяти участі в даному процесі молодих підприємців. Не випадково в Угорщині 2016-й проголошено роком саме даного прошарку бізнесу.
“Без успішних молодих підприємців не буває процвітаючої економіки”, - акцентував високопосадовець.- Угорський уряд розробив стратегічні програми їх підтримки у країнах, де компактно живуть угорці.”
Вже реалізовується така програма на Воєводині, тепер на черзі – Закарпаття, для якого орієнтовно буде виділено 30 мільярдів форинтів. Цю програму буде затверджено буквально днями. Кошти спрямовуватимуться насамперед у аграрний сектор, переробну галузь, розвиток туристичної мережі, підготовку кадрів тощо. У квітні буде оголошено ряд перспективних грантів для закарпатських підприємців віком до 40 років на загальну суму 2 мільярда форинтів. Усе це мало б заохочувати молодих фахівців залишатись працювати на землі, де народились.
“Уперше організованою ярмаркою вакансій для студентів з інших країн, що навчаються в Будапешті, теж прагнули стимулювати їх після здобуття відповідної освіти застосовувати набуті у нас знання на рідній батьківщині, а не шукати роботу в Угорщині, як це стає у переважній більшості випадків,” – поділилась з кореспондентом Голосу Карпат генеральний директор інституту Баллаші Юдіта Гаммерштейн.
Представники названих вище закарпатських підприємств продемонстрували відео-ролики про свої фірми, розповіли про умови працевлаштування. Про перспективи взаємовигідної співпраці угорських трудових колективів із закарпатськими говорив аташе з питань зовнішньої економіки Консульства Угорщини в Берегові Золтан Сокач. Досвідом як організувати успішний бізнес на Україні поділився приватний підприємець Василь Рубіш.
Ярмарка завершилась обміном думками по темі за “круглим столом”.
Читайте також:
- Штрафи на світлофорі: за що можуть покарати українських водіїв, навіть якщо стоїш?
- Контроль за мобілізацією: Міноборони перевірить лікарські комісії по всій країні!
- Арктичний подих: закарпатці фільмують "фантастику" в горах й низинах (ФОТО)
- Будинки й дороги - під насипом: листопадний "сюрприз" над Закарпаттям і дорожний "айсленд" (ФОТОФАКТ)