1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Підвиноградово вже має свій герб і прапор / ФОТО

626
Суспільство Новини Виноградова

Геральдичні символи населеного пункту учора на своєму засіданні затвердила сесія Підвиноградівської сільської ради.

Авторами герба виступили Ігор Вантюх, доктор філософії, депутат Підвиноградівської сільської ради та Ярослав Мар’ян - магістр історії, громадський діяч.

Герб с.Підвиноградів являє собою іспанський чотиридільний щит, облямований бордюром білого кольору. У центрі, у малому геральдичному щиті, на білому фоні зображений Георгій Побідоносець на білому коні.

Не випадково дві церкви в Підвиноградові, греко-католицька і православна, посвячені на честь цього Святого Великомученика. Він має й свою окрему каплицю на головному роздоріжжі села.

- Ліс і виноград згадуються в різних варіаціях назви села,- розповідає один із авторів символіки села, науковець Ігор Вантюх.- Це Szollosvegardo - Підвиноградів, і Ардовець. При цьому Підвиноградів трактується як під виноградом чи пак поряд з Виноградовом (місто); erdo (ердо)- з угорської ліс. Відтак на чеський манер Ардів, Ардовець - заліснена (лісиста ) територія. Szollosvegardo - угорський варіант назви села, в якому використано обидва символи і виноград, і ліс.

До слова, виноград культивується здавна на тутешніх землях. Він і зараз є практично в кожному дворогосподарстві. Найбільш поширеним усе ще є американський гібрид Ізабелла, та в останні роки почали з’являтися нові столові й технічні сорти, що раніше не були характерними для вирощування в селі. Корінь "виноградів" у назві села робить виноград обов’язковим символом на гербі села.

Пшениця також є традиційною культурою, яка вирощувалася предками підвиноградівців. Урожай цієї культури дозволяв їм прогодувати себе. Місцеві жителі переробляли пшеницю на борошно і відгодовували нею худобу. Вирощувалися звичайно і інші культури, але саме пшениця була найбільш поширена.

Вважається, що перші межі Підвиноградова були проорані плугом. Він також присутній на гербі.

За однією з легенд про с.Підвиноградів монаху приснився сон, де було сказано: "Благословенна буде та земля, яку ти обійдеш, візьми много з собою в дорогу, бо велика в тебе дорога. Запряг бичків у плуг і йшов з книжкою в руках, читаючи молитву про благополуччя всіх жителів майбутнього села — саме таким чином були встановлені перші межі с.Підвиноградів.

А зображена на гербі підкова має кілька прив'язок до історії села. A. Szirmay у своїй праці "Notita politica, historica, topographica Ugochiensis..." наводить інформацію, що на території села була розташована поштова станція державних кінних гінців. За іншою версією , колись у Підвиноградові осіли кочові роми, які в основному пересувалися на конях. А згодом вони ще стали і найкращими ковалями у селі.

Щодо зображення жолудя, то воно символізує собою дубові ліси. Територія села колись була вкрита лісами. Сюди відправляли охоронців, мисливців, а згодом і лісорубів. Саме вони і стали засновниками поселення, працюючи і осідаючи на цих територіях. Жолуді також використовувалися для підгодовування свиней, яких здавна розводили для власних потреб наші предки.

Читайте також: